Şırnak’ta Alan Topu Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Topluluk Şampiyonası müsabakaları sürüyor

Şırnak’ta Alan Topu Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya Mızıka Şampiyonası müsabakaları devam ediyor.

Cahillik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Alan Topu Federasyonunun bindi ve koordinasyonu, Valilik, Şehremaneti ve Şırnak Üniversitesinin katkılarıyla üniversite yerleşkesinde planlı şampiyonaya, 20 ilden 37 eş, 63 eş takımı tutmak amacıyla 400 sporcu katılıyor.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tehlikesiz Erkan, AA muhabirine, Şırnak’ın son dönemde millî ve arsıulusal alan topu turnuvalarına eş sahipliği yaptığını söyledi.

Üniversitelerinde arsıulusal müsabakalara eş sahipliği yapılabilecek tesislerin olduğunu aktaran Erkan, şöyle bitmeme etti:

“Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Valilik, Belediye ve üniversitenin eş projeleriyle turnuvalar düzenleniyor. Elan geçmiş Cudi Cup ulusal ve arsıulusal turnuvaları yapıldı. Şimdi ise Şarki ve Güneydoğu Küçük Asya Mızıka Şampiyonası oynanıyor. Hep tesislerimizi sporculara ve federasyona sunmuş durumdayız. Şırnak Üniversitesi adına yılda 3-4 tenis turnuvasına karı sahipliği yapıyoruz. Burada evire çevire müsabakalar oynanıyor. İnşallah gitgide daha evire çevire turnuvalara sülale sahipliği yapacağız.”

Etkinliğe Şanlıurfa’dan katılan sporculardan Nazlıcan Eken, organizasyonda şampiyon olmayı hedeflediğini belirtti.

Batman’dan gelen Merbutiyet Çıpa, Şarki ve Güneydoğu Rum Şampiyonasına bando namına katıldıklarını söyledi.

Hedeflerinin bökelik olduğunu aktaran Görelik Demir, “Oynadığımız maçları kazandık. Buranın haddinden fazla fena hâlde tıpkısı atmosferi var. Burada böke olacağımıza inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Tenis müsabakaları, 31 Ağustos’a büyüklüğünde sürecek.

Share: