Şırnak’ta Alan Topu Şark ve Güneydoğu Küçük Asya Mızıka Şampiyonası sona erdi

Şırnak’ta 26 Ağustos’ta başlayan Alan Topu Şark ve Güneydoğu Anadolu Takım Şampiyonası sona erdi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonunun destek ve koordinasyonu, Valilik, belediye ve Şırnak Üniversitesinin (ŞÜ) katkılarıyla üniversite yerleşkesinde gerçekleştirilen şampiyonada, final karşılaşmaları yapıldı.

20 ilden 100 takım ve 400 sporcunun katıldığı organizasyonda kızlarda Erzurum Tenis İhtisas Kulübü, erkeklerde 76 Iğdır Belediye Spor Kulübü böke oldu.

Kapanış töreninde konuşan Şırnak Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer, 26 Ağustos’ta başlayan şampiyonanın bugün yapılan bitiş karşılaşmalarının arkası sıra sona erdiğini söyledi.

Ayar, “Erkeklerde Iğdır, kızlarda Erzurum şampiyon oldu. Sizleri kutlama ediyorum. Dereceye giren, giremeyen herkesi kutluyorum. Amacımız burada spor beğenmek. çıktı de değişik kategorilerde yarışacaksınız, sizlere başarılar diliyorum. Yarışmaların centilmenlikle devam etmesi ve tenisin bundan sonra yaygınlaşmasını istiyoruz. Şırnak teniste öne sâdır şehirlerden birisi haline geldi.” diyerek konuştu.

Sporculardan Nihat Özsullar, turnuvaya Iğdır’dan katıldığını belirterek, burada şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Özsullar, “Benim için çok adamakıllı aynı ihtisas. Çok iyicene tıpkısı turnuva oldu. İlk kupamız. Hedefim haddinden fazla gür bir sporcu girmek. Milli takıma koparmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Feyza Albayrak bile Erzurum’dan turnuvaya katıldığını dile getirerek, topluluk olarak şampiyonluğu elde ettikleri için bahtiyar olduklarını belirtti.

Albayrak, haddinden fazla dokuz canlı maçlara çıktıklarını aktararak, “Çokça heyecanlıydık ama maça yansıtmamaya çalıştık. Böke olduk, çok mutluyuz. Bando yerine hedefimiz daha mebzul yerlere akmak.” değerlendirmesinde bulundu.???????Share: