Sivas’ta 20 gündür gelişim arayan zinde, ilginç benzeri yönteme imza attı

Sivas’ta 20 gündür gelişim arayan zinde, ilginç tıpkı yönteme imza attı

Direklere astığı ilanla çalıştıran aradı

SİVAS – Sivas’ta 20 gündür hareket arayan tıpkısı yurttaş, aradığı işi bulamayınca enteresan tıpkısı yönteme imza atarak sokak sokak gezip direklere astığı ilanlarla aksiyon veren aradı.

Sivas’ta kıvrak Safa Numan Konak isimli zinde, Bursa’dan ayrılıp döndüğü memleketi Sivas’ta aradığı işi ayrımsız tür bulamadı. Kestirmece 3 sene şehir dışında kurumsal firmalarda çalışmasının ardından ailesinin ısrarı üzerine memleketine dönen taze, başta gelişim ilanı sitelerinde koyulmak üzere bir nice işe başvurarak yüz yüze görüşmeler gerçekleştirdi. Aldığı ters yanıtların peşi sıra gencin aklına enteresan bir fikir geldi. Han, “20 gündür iş arıyorum ancak bulamıyorum. Personel ihtiyacı olan işverenlerin benimle iletişime geçmesini önemle kâm ediyorum” şeklinde yazdığı ilanları çıkmaz çıkmaz gezerek direklere astı. Bu yöntemle aksiyon bulmayı umut ettiğini belirterek iş ayırt etmediğini belirten Konak, tek derdinin bihakkın çalışıp hakkıyla bürümek olduğunu vurguladı.

“Başvurduğum işlerde olumlu yanıt alamadım”

Safa Numan Han, başvurduğu işlerden müspet karşılık alamadığını belirterek, “Liseden çıkışlı olduktan sonra burada iş bulamadığım üzere site dışına çıktım. Bu 3 senedeki tecrübelerimin çoğu kurumsal firmalarda oldu. Türkiye çapında çokça balaban benzeri firmada üstelik çalıştım. Fakat elkızı görün ki şu anda burada benzeri satış temsilcisi kendisine da ayrımsız işte çalışamıyorum. İnternetteki hisse senedi ilanı sitelerinden birçok yere cvmi gönderdim. Birden çok siteden gelişim başvurularında bulundum. Hiçbirine olumlu aynı karşılık alamadım. Olumlu tıpkısı karşılık alamadığım kabilinden yürüyerek, birçok yere giderek karşı karşıya başvurularda bulundum. Aldığım tek karşılık şu, ‘Siz gidin, tığ sizi 10 periyot bilahare arayacağız’ oldu. Bu şekilde ihtimal 10 yerden müspet ya birlikte karşıt bili bekliyorum” şeklinde konuştu.

“İş icat etmek için aklıma enteresan aynı formül geldi”

Eğlek, hisse senedi uydurmak için bu yönteme başvurduğunu söyleyerek, “Bundan Sonra hareket aramaktan o büyüklüğünde sıkıldım ki tevhit uran bölgesinde yürümekten ayaklarıma kişmiri sular indi. Daha bilahare benim de aklıma böyle tıpkı formül geldi. Ihtimal birileri açar evet, birileri yardımıyla bire bir iş bulurum diye aklıma ‘iş arıyorum’ şeklinde yazı çıkarıp direklere çekmek geldi. Kağıdın üzerine 20 gündür gelişim arayıp dahi bulamadığımı, telefon numaramı ve kullanabildiğim bilgisayar programlarını ve deneyimlerimi yazdım. Esbak çalıştığım kurumların birisinden aksiyon değişikliği yapacağım için ayrıldım. Akıbet iki çalıştığım yerden üstelik ailemin ısrarı konusunda ayrıldım. Sürekli ‘Gel yanımıza burada sana gelişim buluruz, Bizimle gelişigüzel hoşnutluk. Herkese gelişim var birlikte sana namevcut mu?’ şeklinde ısrar ettikleri için annemi babamı kıramayıp memlekete izansız döndüm. Ancak ne efsus kim geldiğimde hareket bulamadım” ifadelerini kullandı.

“İş ayırt etmiyorum, hakkımla çalışıp elde etmek istiyorum”

Han, tek derdinin hakkıyla çalışıp kısaltmak olduğunu söyleyerek, “20 gündür iş ayırt etmeksizin hepsine başvurdum. Komutan temsilciği, depo personeli, forklift operatörlüğü üzere birçok işe başvurdum ancak bir nebzecik bir mağazada mir temsilcisi olarak de işe alınmadım. Sebebini alelade çokça nikbet ediyorum. Benim amacıyla şu zaman iş tefrik etmek üzere ayrımsız lüksüm bulunmayan. Takkadak yegâne derdim hakkımla çalışıp hakkım olanı koymak istiyorum. İşverenlerle ya dahi çalışanlarla farklı tıpkı derdim bulunmayan” diye konuştu.

Share: