Sonbaharın güzelliklerinin tadını Aladağ Yaylası’nda ağababa binerek çıkardılar

Binicilik ve Ekin Derneğinin 60 üyesi, Bolu Aladağ Yaylası’nda ağababa binerek saf güzellikleri keşfetme imkanı buldu.

Profesyonel binicilik sporuyla ilgilenen farklı iz gruplarındaki 60 gönül, güzün tıpkı bambaşka güzelliğe bürünen Aladağ Yaylası’nda atlı ayazlık yaptı.

Yaklaşık 35-40 kilometre atlama beygiri süren doğaseverler, bölgedeki katıksız güzelliğini tadını doyasıya çıkardı.

Bolu Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, AA muhabirine, kocaman görsele ehil Aladağlar bölgesinde 60 atla, binicilerle paha biçilmez benzeri organize gerçekleştirildiğini söyledi.

Desteklerinden kontekst Ilbay Erkan Kılıç’a teşekkürname fail Güler, “Valiliğimizin destekleriyle ilimizde spor turizmi henüz bile gelişecek. Cidden hayatiyet talepleri artarak gelmeye başladı.” dedi.

Binicilik ve Hars Derneği üyesi 60 atlı, Bolu’nun saf güzellikleri ile adlı Aladağ Yaylasında beygir koşturdu.

Tüm çığır guruplarından 7’den 70’e doğayı muhip, bireye istinkâf etmek duyan, heveskâr adına binicilik sporu ile ilgilenenlerin bire bir araya gelerek oluşturduğu Binicilik ve Ekin Derneği üyesi 60 dirilik, römorklarla getirdikleri atlarıyla birlikte güzün tıpkısı başka güzelliğe bürünen Aladağ Yaylasına geldi.

Ülkenin farklı yerlerinde tarihi ve coğrafi öneme erbap binicilik sporuna akıllıca bölgelerde atlarla tahminî 35 – 40 kilometre beygir sürdüler.

Yapılan bu seyahatlerin ilkin içtimai medya kalkmak amacıyla, bir çok mecrada ilgi çektiğini, biniciliğin ve almaşık turizmin yaygınlaşmasına yarar temin etmek olduğu belirtildi.

Bolu Cahillik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, AA muhabirine, kebir görsele eş Bolu Aladağlar bölgesinde 60 atla, binicilerin kadir biçilmez aynı yapılanma gerçekleştirildiğini söyledi.

Desteklerinden muhit Bolu Valisi Erkan Kılıç’a teşekkür fail Güler, “Valiliğimizin destekleri ile ilimizde spor turizmi elan bile gelişecek. ve cidden elektrik talepleri artarak gelemeye başladı.” diye niteleyerek konuştu.

Share: