Sonuç An: Düzce beşik kabilinden! 5,9’luk depremin peşi sıra 70’den aşkın dümdar yer sarsıntısı meydana geldi

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 kadar sarsıntı İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, ve İzmir’e büyüklüğünde açık bire bir alanda hissedildi. AFAD; Düzce’de 37, İstanbul’de 1, Zonguldak’ta 6, Sakarya’birlikte 1 ve Bolu’de 1 tutmak için 46 kişinin yaralandığını duyurdu.

ENERJİ NAKİL HATLARINDA KESİNTİ MEYDANA GELDİ

Saat 04.08’de şekil üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki deprem, paniğe bozukluk oldu. Düzce’de depremin arkası sıra enerji aktarım hatlarında boşluk meydana gelirken, sarsıntıyla iri istinkâf etmek ve ürkü yaşayan vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.

ARTÇILAR SÜRÜYOR

Bölgede 5.9’luk depremin arkası sıra 70’den fazla dümdar sarsıntı daha meydana geldi. Düzce ve kasaba illerde nazik korku yaratıcı sarsıntı sonrasında Düzce ilkin gelmek için Sakarya ve Bolu’dahi eğitime 1 ahit süreyle meydanlık verildi.

BAKAN ARISTOKRAT: EKİPLERE VASIL FERT KAYBI BİLGİSİ YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Düzce’nin Gölyaka ilçesinde 04.08’de yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremle ilgili duygusal kaybı bilgisi bulunmadığını bildirdi. Bakan Aristokrat, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, saat 04.08’de gerçekleşen 5.9 kadar depremin arkası sıra Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan fert kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimizin kayran taraması bitmeme etmektedir. Hemşehrilerimize esbak olsun.”

AFAD: MÜNASEBETSIZ BİR İHBAR BULUNMUYOR

AFAD’dan deprem sonrası yapılan açıklamada, “Gölyaka ilçesinde saat 04.08’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki #sarsıntı sonrası, an bakımından, inatçi bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Düzce, Ankara, İstanbul ve Sakarya AFAD ekipleri bölgeye sevk edilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

İMAMOĞLU: İSTANBUL’DA INATÇI BİR FORMAT YOK

İstanbul’de de hissedilen depremle ilgilendiren paylaşımda mevcut İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hat üssü Düzce olan ve tüm bölgede hissedilen depremde İstanbul’dahi AKOM’a anlamsız her hirçin durum mevcut değildir. Depremin enerjik olduğu tekmil illerdeki gelişmeleri izlem ediyoruz. Yine geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Share: