Sonuç an fen… Öğrenciler gidiş geliş polisi oldu, trafik kurallarına düdükleriyle dikkat çekti

Çankırı’üstelik geçici geçitlerindeki intikal üstünlüğüne dikkat vira etmek amacı ile planlı denetimde, öğrenciler trafik kurallarına ilgi çekti.

Çankırı’bile, okul çevrelerinde trafik trafik güvenliğinin sağlanması üzere ölçülü icraat neticesinde, öğrencilerin da katılımı ile denetim düzenlendi. İlker Tuncay İlkokulu önünde trafik kurallarına farkındalık bina etmek üzere gerçekleştirilen denetime Çankırı Valisi Abdullah Ayaz bile katıldı. Denetimde, trafik polisi olan öğrenciler, ellerindeki “dur” yazılı pankartla gelgeç geçidinden güzeşte sürücüleri uyardı. Öğrenciler trafiği durdururken, Ilbay Abdullah Ayaz üstelik çocuklarla alay malay geçici geçidinden yolun karşısına geçti.

Denetim sırasında açıklamalarda kâin Vali Ayaz, gidiş geliş kurallarına duyarlılığın arttırılmasını amaçladıklarını belirterek, “Trafik kurallarına uyulması, gidiş geliş ve eğitimler hem Bakanımız hem birlikte Bakanlığımızın ruzname maddeleri beyninde. Tığ de ilimiz genelinde trafikle ilişkin temas cins tedbiri almaya, denetimler düzenlemeye ilgi gösteriyoruz. Zaman dahi burada okulların açılması ile birlikte çocukların arızi geçitlerinden sakıncasız geçmesi amacıyla farkındalık düşünmek istedik. İlker Tuncay İlkokulumuzun önünde bilcümle beraber arkadaşlarımızla bir uygulama yaptık. Gene söylüyoruz öncelik yayanın, öncelik hayatın. Kamu sürücülerimizi az buçuk daha sabırlı olmaya biraz elan tedbirli olmaya ve bulaşan geçitlerinden daha dikkatli intikal yapmaya, hem öğrencilerimiz hem birlikte vatandaşlarımız açısından rastgele ateş oluşturmamasına davet ediyoruz” dedi. – ÇANKIRI

Share: