SUBÜ KARMER “Kariyer Merkezleri Çalıştayı”na ocak sahipliği yaptı

Sakarya Kılgılı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Aplikasyon ve Araştırı Merkezinin (KARMER) ocak sahipliği yaptığı “Kariyer Merkezleri Çalıştayı” 11 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlayan ve KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Gökdemir Ekici’nin açım konuşmalarıyla başlayan çalıştayın, “Kariyer Merkezlerinin Mevcut Durumu ve Öğrencilere Yönelik Faaliyetleri”, “Mezunlarla İlişkiler”, “Kariyer Merkezlerinin Tanınırlık Faaliyetleri” ve “Dijitalleşme ve Kariyer Merkezlerinin Uyumu” başlıklarında dört oturumla yapıldı.

Üniversitelerin çapraz paylaşımlarda bulunduğu çalıştayda, kariyer merkezleri için ortak emsal tümce geliştirilmesi temasıyla eskimemiş çalıştaylar düzenlenmesi kararı alındı.

Kapanış oturumuna katılan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, mecmu katılımcılara verdikleri destek için teşekkürname etti.

Çalıştayda, Bartın Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bursa Beceri Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Beceri Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin kariyer merkezi yetkilileri düzlük aldı.

Share: