Tanıştıkları rafting botunda dünyaevine girdiler

Düzce Rafting İl Temsilcisi ve delil Birol Bayır ile Ankara’üstelik ihtisas soy hemşiresi namına fariza işleyen Begüm Bayır, tanıştıkları rafting botunda evlenmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yaklaşık bire bir sene ilk arkadaşlarıyla Ankara’dan Düzce’nin Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen mevkisinde mevcut rafting tesislerine mevrut Gülhane Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nde (GATA) işyar ihtisas damar hemşiresi Begüm Menekşe (27) ile tıpkı bota bindiği beyyine Birol Bayır (36) tanışarak eş oldu.

Bir müddet bilahare evlenmeye karar veren çift, nikahlarını tanıştıkları bot üstünde yazmak istedi.

Cumayeri Belediyesinden nikah günlerini düz koşa, elkızı ara bulucu gibi süsledikleri rafting botuna nikah masası kurdu, “eş bota binmiş ya talih demiş” yazısı astı.

Nikah memuru ve davetlilerin süslenen botlara bindirilmesinin arkası sıra Melen Çayı’na açılan çiftin nikahı kıyıldı.

Nikah memuru Erol Kahraman, nikah defterini çifte teyit ettikten sonradan eloğlu Birol Bayır marifetiyle suya atıldı.

İkisi da derin Beşiktaş taraftarı olan koşa, henüz sonra formaları giyip ellerine aldıkları kürekle Melen Çayı’nda değişik davetlilerle kafile oluşturarak rafting yaptı. Misafirlerin botlarıyla çiftin önünü keserek damattan kahve parası alması renkli görüntüler oluşturdu.

“Çokça değişik duygular içerisindeyim”

Rafting İl Temsilcisi güveyi Birol Belen, bot üzerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, tahminî 20 yıldır rafting yaptığını anlattı.

Şu anda çokça değişik havas içerisinde olduğunu dile getiren Bel, “Hayalim aynı bölüm evlenirsem rafting botunda nikah kıyıp evlenebilmekti. Sağ olsun altın eşim dahi bu hayalimi gerçekleştirebilmek için bana şürekâ oldu. Bana ‘Sen evlenemezsin.’ diyen evvel anneme, henüz sonraları bile arkadaşlarıma selam olsun.” dedi.

Gelin Begüm Bel üstelik kendileri amacıyla çok balaban benzeri dönem olduğunu belirterek, “Eşim bunun hayalini kuruyordu. Ego de bu şekilde olsun istedim. Yeryüzü güzeli de hakeza oldu.” diye konuştu.

Nikah memuru Erol Kahraman ise “Klasik salonda ve dağ bayır bahçelerinde nikahlar kıydık amma hiç aklımıza gelmezdi bot üstünde nikah kıymak. Benim üzere üstelik şaşırtı oldu. Kendilerine aynı zenginlik boyu mutluluklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Islanmadan kıyıya ulaşmayı dilediği tam Tepe aracılığıyla suya atılan Kahraman, “Belen’den suya ayağım değmeden çıkarılacağıma dair küçümseme aldım fakat suya atıldım. Birol kardeşimizin mutluluğu daim olsun. Ben ıslandım ama onun canı sağ olsun.” dedi.

Share: