TANJU ÖZCAN, HDP UMUMI MERKEZİ’NE KINA GÖNDERDİ

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Faziletli Sıkı Kurulu eliyle üzerine sunulan 1 sene arızi çıkarma cezasının arkası sıra, HDP Umumi Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Ayrıntılı benzeri süredir HDP’nin hedefinde olduğunu ve CHP’den ihraç edilmesinin istendiğini söyleyen Özcan, Hepsini HDP Umumi Merkezi’ne gönderiyorum. Ehliyetli miktarda genel merkezde bulundursunlar bu kınayı. Tıpkı tanesini yıldırı örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Benzeri tanesini üstelik o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diye bu kınaları hazırladık dedi.

CHP Faziletli Disiplin Yerleşmiş, şehremaneti meclisi toplantısında DÜRÜST Parti’li Avrat Belediye Meclis üyesine müteveccih sözleri dolayısıyla Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan üzerine 1 yıl eğreti emisyon cezası verdi. Kararın ardından Başkan Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Komutan Özcan, kargo şubesi uğrunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünden itibaren Türkiye’de bu yarıcı terör örgütü mensuplarının siyasal uzantıları ve bölen yıldırı örgütü üyeleri sempatizanları adeta hezel ediyor. Illet kortej ediyor Biliyorsunuz sığınmacılarla ilişik söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantısını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzun uzun tıpkı süredir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer kategorik tıpkı şekilde çıkıp benim CHP’den ihraç edilmemi resmen istek ettiler. Güzeşte birlikte onları olağandan bahtiyar eden benzeri karar bundan sonra parti Yükseki Meclis Kurulumuzdan, bir sene süreyle CHP ile üyelik tabiiyet askıya makbuz. Yani geçici kendisine ihraç edildim dedi.

‘BUGÜN DE BU SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

13 Haziran’bile cezasının sona ereceğini açıklayan Tanju Özcan, ‘Nasip kader olursa, 13 Haziran’bile müdebbir olduğum üzere bu sürenin zaten tahminî 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’birlikte üstelik evime, yuvama CHP’ye düşüncesiz döneceğim. Ben hep söylemiştim. İhraç kararı, arızi ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle türel bağımı kesebilirler. Ama benim partimle umu bağımı katiyen kesemezler. Bugün bile bu sözlerimin arkasındayım ifadelerini kullandı.

Faziletli Düzen Bağı Kurulu’nun verdiği karar sonrası HDP’lilere yakması için kına gönderdiğini tamlayan Özcan, ‘Zaman neden PTT’nin önüne geldim Zaman bu terör örgütü uzantılarına, HDP’nin yöneticilerine kına götürmek için geldim. Yani bunun anlamını herhalde dizge bilir. Bunlardan birkaç skor var. Hepsini HDP Umumi Merkezi’ne gönderiyorum da yeterli miktarda umumi merkezde bulundursunlar bu kınayı. Ayrımsız tanesini yıldırı örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bire Bir tanesini bile o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, diyerek bu kınaları hazırladık diye niteleyerek konuştu.

‘BENİM ONLARLA İLGİLİ HESABIM BİTMEYECEK’

HDP’nin Kürt vatandaşlarının temsilcisi olmadığını belirten Özcan, ‘Benim bu Türk milletinin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem, yıldırı örgütüyle bağını kesin kati benzeri suretle kesmediği sürece onlarla ilgilendiren hesabım bitmeyecek. Onların bile benimle ilişkin hesabı bitmeyecek. Amma bugün söylediklerim tarihe aşama kendisine düşsün. HDP, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten aksiyon tutulabilecek tıpkı bina değildir. HDP’yle siyaseten tıpkısı araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye’da ben iki kere henüz düşünmesini tavsiye ediyorum. Çünkü yurt hainleriyle oturup konuşulacak seçkin mevzumuz söz konusu de gayrimümkün dedi.Share: