TARİHİ DÜZ BAŞKANI KAŞDEMİR ÇANAKKALE HALKI TROYA FIREZ YOLU FESTİVALİ’Nİ HADDINDEN FAZLA SEVDİ

ÇANAKKALE Savaşları ve Gelibolu Tarihi Düz Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale’bile düzenlenen Troya Firez Yolu Festivali karşı değerlendirmelerde bulundu. Kaşdemir, Bu kültür yolu festivallerinin birlikte amacı insanları kültür ve sanatta çitmek, kaynaştırmak ve tabii ki şehrin tanıtımına, ekonomisine katkı nail olmak. Şurası bildirmek isterim, Çanakkale halkı bu festivali çokça sevdi dedi.

Türkiye’nin uluslararası ayraç değerine katkıda mevcut olmak için planlı Türkiye Hars Yolu Festivalleri kapsamında Çanakkale’birlikte gerçekleştirilen Troya Kültür Yolu Festivali 16-25 Ilkgüz tarihleri arasında Çanakkale’üstelik gerçekleştirildi. Festivalde 41 noktada, 112 etkinlikle, 1000’den fazla sanatçının katılımıyla rastgele hoşnutluk ve değme zevke seslenme fail etkinlikler düzenlendi. Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, festivalin arkası sıra değerlendirmelerde bulundu.

‘HER AKŞAM 30 BİN KİŞİ DERCETMEK ÇOK BASIT BİR İŞ DEĞİL’

Bu forma firez ve tekellüm, sportif etkinliklerin Çanakkale’birlikte yaşayanları mutlu ettiğini söyleyerek Kaşdemir, Gelişigüzel kesimden âdem bu etkinliklerde buluştu. Gelişigüzel yaştan, değme kesimden insanlar bu etkinliklerde kendine ilişkin tıpkı kıvılcım buldu. İnsanların yüzüne baktığımız ant da sevincini, mutluluğunu okuyabildik. Elhak bu hars yolu festivallerinin de amacı insanları firez ve sanatta birleştirmek, kaynaştırmak ve tabii ki şehrin tanıtımına, ekonomisine yardım seçmek. Çanakkale halkı bu festivali çok sevdi. Gelişigüzel akşam Çanakkale’dahi 30 bin birey toplamak haddinden fazla niteliksiz aynı iş değil, insanlar kişi istekleriyle ve seve seve çekicilik az buçuk sevimsiz birlikte olsa gelip buradaki etkinlikleri esasen sonuna büyüklüğünde izlediler. Ilkgüz ayındaki süreçte Çanakkale şehrinin otellerinin meşbu olması, restoranların meşbu olması, çarşıda, pazarda insanların ahzüita yapıyor olması tabiatıyla ki bu festivalin amacının aynı posta elan gerçekleşmiş olduğunu ortaya koymuştur. Bu festivallerin ekin ve konuşma etkinlikleri yaparak insanları kaynaştırmanın, birleştirmenin, bahtiyar olmasını istemenin birlikte o şehrin tanıtımına ve ekonomisine ulama mizan amacı vardır. Bu de Çanakkale’birlikte olağandan gerçekleşti diye konuştu.Share: