Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, MHP Osmaniye İl Başkanlığı ziyaretinde konuştu Açıklaması

Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Halk İttifakı birlikteliğinin 2023 önünde haddinden fazla henüz belirleyici olduğunu kabul etmeleri gerektiğini belirterek, “Liderlerimiz bunu görüyor, gereklerini namına getiriyor. Bizim üstelik görevimiz, liderlerimizin açmış olduğu bu yolda takviye edici çalışmalara katkı tedarik etmek, müzaheret etmek.” dedi.

Bakan Kirişci, Osmaniye Valiliğini ziyaretinde şeref defterini imzaladı, Ilbay Erdinç Yılmayan ve değişik ilgililerle tıpkısı müddet basına kapalı görüştü.

Kirişci, daha sonra MHP Osmaniye İl Başkanlığını ziyaretinde, İl Başkanı Yusuf Çomu ve fırka yöneticileriyle benzeri araya geldi.

Burada konuşan Bakan Kirişci, Osmaniye’nin üretimi ve sağladığı istihdamla kıvanma edilen aynı şehir olduğunu söyledi.

MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli’nin memleketinde olduklarını belirten Kirişci, “Halk İttifakı çatısı altındaki iki partinin birlikteliği, 2023’ün ana eksenini oluşturuyor. Liderlerimiz düzeyinde, en son noktada devletimiz, milletimiz, ülkemiz namına oluşturulmuş majör tıpkısı sözleşme.” diye konuştu.

Bakanlar Kurulu üyeleri olarak umumi başkanların ortaya koyduğu iradeye bindi verdiklerini ifade fail Kirişci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu birliktelik hele sonuç günlerde hem ülke içindeki bazen çevrelerin hem birlikte mikro dışındaki insanların dikkatini çekmekte çünkü hele Milliyetsever Debi Partisi’nin düzenlemiş olduğu mitingler, bazılarını telaşlandırmakta, ürkütmekte. Çünkü ümit daha farklıydı amma haddinden fazla şükür pandemi ve sonrasında Rusya- Ukrayna savaşıyla bir şef diplomasisi dünyaya mührünü vurdu. ‘Ben liderim’ denilmesiyle lider olunmaz. Liderlik, Allah vergisidir. Bu eren milletin yöneticileri belli aralıklarla birlikte olsa bu soy liderlere kavuşmuştur. 20 yıldan beri bizim bile liderimiz Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, artık dünya gündemini belirleyen aynı ülkenin tıpkısı zamanda lideri ergin oldu. Doğrusu mazlumların umuduydu. Bunu akıbet dönemde henüz fazla hissettirir ağıl geldi.”

Cumhur İttifakı birlikteliğinin önemini vurguladı

Kirişci, Reisicumhur Erdoğan’ın dünyadaki haksızlıkları dile getirdiğini belirterek, “Acun 5’ten büyüktür’ sagu cesaretini BM’nin kürsüsünden dile getirdi. ‘Daha adil tıpkısı dünya olmalı’ ifadesiyle bile dünyadaki haksızlıkları tabiri yerindeyse haykırmış oldu. Şu zaman büyüklük kendisine bunun altını dolduruyoruz. en son Endonezya Bali’deki G20 Zirvesi’nde da yer çok izlenen, ne söyleyeceği en dikkatle izleme edilen lider oldu. Bizler de Sayın Reisicumhur’mıza refakat fail bakanlardan birisi namına bunlara şahit olduk.” diyerek konuştu.

Devletin ve milletin bekası amacıyla elan çok çalışmaları gerektiğini vurgulayan Kirişci, “2023 önünde bu birlikteliğin haddinden fazla daha belirleyici olduğunu hepimizin akseptans etmesi, görmesi gerekiyor. Liderlerimiz bunu görüyor, gereklerini yerine getiriyor. Bizim de görevimiz, liderlerimizin açmış olduğu bu yolda takviye edici çalışmalara yardım uydurmak, yüklenmek.” değerlendirmesinde bulundu.

MHP İl Başkanı Çomu de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kirişci, programının ardından çağırma üzerine esnaf Hüseyin Akkanat’ın “Reis Bey” ünlü çay ocağında çay içti, vatandaşlarla ve esnafla dostça etti.

Ziyaretlerinde Kirişci’ye, DÜRÜST Tümen Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya ve Derviş Durmuşoğlu birlikte zevcelik etti.

Share: