Tatvan’da zorunlu kış lastiği denetimi yapıldı

Tatvan’da mecburi şita lastiği denetimi yapıldı

BİTLİS Bitlis’in Tatvan İlçe Güvenlik Müdürlüğü Gidiş Geliş Fal Devir Amirliği ekipleri tarafından mecburi şita lastiği denetimi yapıldı.

Kış mevsimine girilmesiyle alay malay bütün ülkede şehirlerarası abra ve yaya haiz ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğu zaman itibariyle başladı. Kentin muhtemelen noktalarında korse denetimi fail gidiş geliş polisleri, şehirlerarası dara taşıyan ticari araçları biricik yegâne durdurarak sargaç kontrolü yaptı.

Bitlis’te itici çekicilik şartlarında karlı ve buzlu yollarda emniyetli tıpkı trafik ortamının sağlanması, çirkin sargaç kullanımından kaynaklı muhtemel trafik kazalarının önlenmesi amacıyla trafik polislerince yapılan denetimlerde, ticari araçların şita lastiği olup olmadığı taharri edilerek lastiklerin diş derinlikleri ölçüldü.

Şita lastiğinin birey ve mülk güvenliği açısından mefret olduğunun vurgulandığı denetimlerde, sürücülere uyarılarda bulunularak gidiş geliş güvenliği ile ilgili brifing broşürü dağıtıldı. Denetimlerin bitmeme edeceği bildirildi.

İnsanlar amacıyla hayati önem yer fail bir denetim olduğunu dile getiren Bağlı Özyer ünlü yurttaş, “Gidiş Geliş polislerinin görevini yapması bizim amacıyla çokça domuzuna. Değme şeyden geçmiş bizi düşündükleri amacıyla bu görevi yapıyorlar. Herkesin şita lastiklerini takmasını istiyorum. Özellikle ticari araçların” diye niteleyerek konuştu.

Bütün sürücülerin kışlık lastiklerini takmaları gerektiğini belirten Turgut Hüseyni ise “Uygulama beribenzer güzelce ve beğendim. Biz memleketimizi bildiğimiz amacıyla 1 Antrakt tarihini beklemeden taktık. Tahminî tıpkı aydır memleketimizde itici çekicilik hakimdir. Biz birlikte erkenden lastiğimizi taktık. Bilcümle sürücülerin de katiyetle takmalarını istiyoruz. Bu iş şakaya gelmez” dedi.

Barış Karaca ünlü yurttaş ise hisse senedi yoğunluğundan kontekst mecburen bugüne bıraktığını anlatım ederek, “Demin gidip lastiklerimi takıyorum” şeklinde konuştu.

Share: