Tayini çıkan Ilçebay Gürses: “Erfelek amacıyla on paralık keşkem yok”

Sinop’un Erfelek ilçesinde kısaca iki yıldır sürdürdüğü görevinden tayini çıkan Ilçebay Burak Bozkurt Gürses, “On Paralık keşkem namevcut, elimizden hangi geliyorsa yapmaya çalıştık” dedi.

Sinop’un Erfelek ilçesinde 14 Ilkgüz 2020 tarihinde Kaymakam Burak Bozkurt Gürses, Resmi Gazete’birlikte yayımlanan Mülki İdare Amirler Kararnamesi ile Bingöl Nişanlı Kaymakamlığı’na atandı. İlçede görev yaptığı süre içinde birçok anı biriktirdiğini belirten Kaymakam Gürses, Erfelek adına yazmak istediklerini ve koyduğu hedefleri iri oranda hesabına getirdiğini tabir ederek bunun memnuniyeti içerisinde olduğunu söyledi.

Ilçebay Gürses, “2 yıllık hizmet sürecimde ilçemiz ve vatandaşlarımız üzere yerine ifham etmek maksadıyla ara sıra hedefler belirlemiştim. Bu hedeflerimi adına getirdim. Manevi adına Sinoplu oldum, Erfelek’te mahmul mahmul 2 sene geçirdim. Fariza sürem boyunca merkezi idarenin zat içerisindeki uyumu, hem yerelde belediyemiz, alım ve kuruluşlarımız hem dahi köylerimizle olan ilişkilerimiz haddinden fazla güzeldi. 2 seneyi geride bıraktık, unutamayacağım hatıralar ve dostluklar biriktirdim” diye niteleyerek konuştu.

Erfelek üzere elinden hangi geliyorsa yaptığını ve gayretle çalıştığını belirten Ilçebay Gürses, “Erfelek amacıyla on paralık keşkem yok. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Elimizden geleni yaptığımız zaman insanın vicdanı de bayındır olunca keşkelere kayran kalmıyor. Ülkemizin seçkin yeri çok domuzuna. Çokça domuzuna tıpkı ilçeden yıpranmamış benzeri heyecana, bakir tıpkı başlangıca gidecek olmanın mutluluğu keşki dedirtmiyor. Demin hep heyecanımla kullanılmamış fariza yerime gidip orada üstelik kullanılmamış hatıralar, iyicene dostluklar kümelemek istiyorum” şeklinde konuştu. – SİNOP

Share: