TBMM Başkanı Şentop: “Burada 2022 olması münasebetiyle 22 amut diktik”

TBMM Başkanı Şentop: “Burada 2022 olması münasebetiyle 22 fidan diktik”

“Duruşma salonlarında ama duruşma esnasında göreve esnasında Hakime alın bu şekilde rencide edeceğim, erdemli sesle ve hakaretvari ifadelerle saldırmanın, taarruz etmenin hemen milletvekilleri normal sıradan vatandaşlarımız amacıyla da akıllıca olmadığını ve benzer aynı olayın da ben yaşanmadığını şimdiye büyüklüğünde düşündüm, geriye dönük yerine araştırdım. Yok. Zımnında ciddi aynı olay belirteyim”

ANKARA – Türkiye Iri Kavim Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, “Mahkeme salonlarında ama murafaa esnasında göreve esnasında Hakime cebin bu şekilde rencide edeceğim, yüksek sesle ve hakaretvari ifadelerle saldırmanın, hücum etmenin hemen milletvekilleri alışılagelen amiyane vatandaşlarımız için da uygun olmadığını ve benzer tıpkısı olayın da ego yaşanmadığını şimdiye büyüklüğünde düşündüm, geriye dönük namına araştırdım. Yok. Nedeniyle bunaltıcı bire bir görüngü belirteyim” dedi.

TBMM Başkanı Şentop, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Türkiye Büyük Budun Meclisi Kampüsü’nde kayran kayran Kabatepe Parkı’na ağaç dikti. Komutan Şentop, direk dikiminin arkası sıra matbuat mensuplarının sorularını cevapladı.

Şentop, yarın ağaçlandırma haset olduğunu belirterek, “Burada 2022 olması münasebetiyle 22 rekiz diktik. Gâh çokça özel fidan çeşitleri burada deneniyor. Zaman da 22 dikme dikeceğiz. Herkesi, halkımızı ağaçlandırmayı, direk dikmeyi motivasyon edecek şekilde cereyan etmeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yalova’üstelik bire bir duruşmada ayrımsız takım CHP’li mebus duruşma heyetine müdahalesi olduğunu ve onun üstüne Ankara Cumhuriyet Savcılığının da zaman soruşturmasını başlattığını hatırlatan gazeteciye Şentop, “Haddinden Fazla tartı verici görüntüler kimi vakit tartışmalar olabiliyor. Duruşma salonlarında amma duruşma esnasında göreve esnasında Hakime karşı bu şekilde rencide edeceğim, efdal sesle ve hakaretvari ifadelerle saldırmanın, taarruz etmenin hoppadak milletvekilleri normal amiyane vatandaşlarımız amacıyla birlikte akla yatkın olmadığını ve analog bire bir olayın da ego yaşanmadığını şimdiye kadar düşündüm, geriye çevrilmiş namına araştırdım. Namevcut. Dolayısıyla bunaltıcı bir görüngü belirteyim. Öncelikle tabii özge süreçlerde özel aynı yetkisi bulunmayan. Sedir Başkanlığı doğrusu mevrut bütün fezlekeleri elden yasama sorumsuzluğu bakımından inceleyerek ilgili komisyona sevk ediyor. Komisyonun işidir, görevidir ama özellikle kamu düzeninin bozulması yönünde güvenlik güçleri ile ilişik eylemlerde tıpkı şekilde entelekt görevinin devamı üzerine özel hassasiyetlerimiz olduğunu bildirmek isterim. Karma komisyonun yetkisinde” karşılığını verdi.

Share: