TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kocatepe Anıtı’nı ülfet etti

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Balaban Taarruz’un 100. sene dönümü etkinlikleri kapsamında Kocatepe’deki Başkumandan Mustafa Kemal Anıtı’nı konuşma etti.

Sarıgül, Nazik Taarruz’un 100. sene dönümü etkinlikleri üzere Afyonkarahisar’a geldi.

Kocatepe’deki Serdar Mustafa Kemal Anıtı’nı görüşme fail Sarıgül, partililerle ışık çektirdi.

Sarıgül, ziyaretin peşi sıra gazetecilere, 100 yıl evvel nazik mücadeleler verildiğini söyledi.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve arkadaşlarının “Evet istiklal ya ahiret yolculuğu” diye yola çıktığını aktaran Sarıgül, “Palikarya ordusunu tüm 3 saatte burada nazik tıpkı mağlubiyete uğrattılar. O ruhu, o heyecanı bire bir şekilde Türk milleti namına yaşıyoruz. Türkiye Değişim Partisi yerine ‘Malazgirt’ten Kocatepe’ye birlik bağımsız milletvekili Türkiye’ diyoruz. Alparslan’lar dahi bizim, Fatih Odalık Mehmet’ler birlikte bizim, Mustafa Kemal Atatürk’ler da bizim. Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri olmaktan onur ve çekicilik duyuyoruz. Atam sen rahat ol, evlatların herhangi bir ahit görevde.” diyerek konuştu.

Sarıgül, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’e seslenerek şöyle konuştu:

“Siyasiler savaştan yana olanaksız, barıştan yana peki. Sayın Miçotakis, Türkiye’miz sana komşu, Amerika’yı bırak, Türkiye’yle bitişik olmaya bak. Amerika’nın Yunan adalarında silahlanmasını, NATO’nun Palikarya adalarında orantısız yerine silahlanmasını asla makul bulmuyoruz. Miçotakis’i tıpkısı kez daha tarihten 100 sene esbak olduğu kadar uyarıyoruz, Sayın Miçotakis ayıdan orun, Amerika’dan bacanak gayrimümkün. Türkiye sana henüz andıran, Türkiye ile bacanak olmanın keyfini hoşnutluk. Tığ Yunanistan ile dost olmaktan son aşama mutluyuz. Biz savaştan yana değil, barıştan yanayız.”Share: