Tekirdağ evcil haberi… Dertli Belediyesi’nin Ana Konu Park Projesi ‘Masal Park’, 6 Ayda 101 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

Tekirdağ Çorlu Belediyesi’nin ana konu park projesi Masal Park, 6 ayda 101 bin ziyaretçiyi ağırladı. 21 farklı mezhep ve 167 lime masal kahramanının düzlük aldığı Masal Park Yeri’ın giriş ücreti 5 TL iken, bir numara dereceden akraba olan şehit yakınları, gaziler, engelliler ve zerrin matbuat kartı mevcut matbuat mensuplarına ücretsiz olarak bakım veriyor.

Tekirdağ, Dertli Belediyesi’nin 23 April Ulusal Kaime ve Bala Bayramı’nda açılışını yaptığı Masal Park Yeri’a, Çorlulu vatandaşların yanında İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale kabil kasaba el ve ilçelerden da ziyaretçi akınına uğrayan Masal Park, şimdiye çatışma 101 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa üstüne mensur edilen parkta 21 farklı zekâ ve 167 tane masal kahramanı bulunuyor. Masal Otopark’ta yer düz evcil ve yabancı masal kahramanları ve cızık film karakterlerinin yanı sıra masal okuyan dikme, baziçe grupları, atlıkarınca, tren, yürüyüş yolları, kafe ve tatil alanları balaban rabıta görüyor.

Parkın içre kayran kayran atlıkarıncayı bugüne kadar 44 bin sevimli kullanırken ağustos ayında hizmete sunulan ve parkın tamamını gezinti fırsatı sunan treni ise 6 bin kişi kullandı.

Giriş ücreti 5 TL olan Masal Park Yeri’a 0-6 gözyaşı grubunun beraberinde bir numara dereceden akraba olan şehit yakınları, gaziler, engelliler ve zerrin matbuat kartı kâin basın mensupları ücretsiz olarak girilebilen parktan 3 bin emanet ücretsiz kendisine yararlandı.

Yalnızca pazartesi günleri kapalı olan Masal Otopark, özge tüm günlerde sabah 10.00 ile akşam ezanı 22.00 saatleri arasında ülfet edilebiliyor.

Share: