Tekirdağ gündem haberleri: El Topu Kadınlar Süper Tabur ekibi Tekirdağ Süleymanpaşa’nın hedefi faziletkâr

Hentbol Kadınlar Süper Klasman temsilcisi Tekirdağ Süleymanpaşa, istediği kadar başlayamasa de sezonu Avrupa kupalarına katılma hakkı elde ederek bitirmeyi amaçlıyor.

Hentbol Kadınlar Süper Öbek’in 4. haftasında Konyaaltı Belediyespor’u misafir edecek Tekirdağ Süleymanpaşa, bu müsabakada sezonun önceki galibiyetini kabul etmek istiyor. Sezonun evvel üç haftasındaki Görele Belediyespor, Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor maçlarını kaybeden Tekirdağ ekibi, bu biberli seriyi Konyaaltı Belediyespor karşısında bitirmeye çalışacak.

Topluluk antrenörü Nedzad Masic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona çokça ongun başlayamadıklarını dile getirdi.

Masic, önceki 3 maçlarında takatli rakiplerle karşılaştıklarını belirterek, “Genişlik şişman hatamız, evvel haftadaki Görele Belediyespor maçını kaybetmemizdi. Sonradan evimizde Kastamonu Belediyespor’la karşılaştık. Kıpırdak rakibimiz karşısında bol oynamamıza rağmen kazanamadık. Sonradan deplasmandaki İzmir Büyükşehir Belediyespor müsabakasını üstelik kaybettik.” dedi.

Ligde bundan sonra karşılaşma fethetmek için okkalı bir şekilde çalıştıklarını nâkil Masic, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hafta Konyaaltı Belediyespor ile karşılaşacağız. Rakibimiz bu sene bökelik planları yapıyor. Birçok nakil yapıp, pir tıpkı mızıka kurdular. Ancak biz çıktı maç temizlemek istiyoruz. Hasis şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah değme madde iyi gidecek. Bu mevsim itidalli sıralar için traksiyon yaptık. İlk maçlar bizim üzere zordu ama çıktı kendimize bakarak rakiplerle karşılaşacağız. Ligi ölçülü sıralarda tamamlarsak, yıpranmamış sisteme bakarak play-off olacak. Tığ da istediğimiz yerde bitirip, Avrupa kupasına müracaat etmek istiyoruz.”

Subaşı: “Ligin önce maçları seçkin ahit zordur”

Mızıka kaptanı Ceylan Subaşı, lige çok gani hazırlandıklarını fakat evvel maçlarda istedikleri sonucu alamadıklarını belirtti.

Subaşı, sezona 3 yenilgiyle başlamanın biberli olduğunu aktararak, “Ligin evvel maçları değme zaman zordur. İlk karşılaşma deplasmandaydı. Maçta haddinden fazla çığlık oynamasak da yenildik.” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor üzere tecrübeli takımlara alın da kazanamadıklarını anlatan Subaşı, “Konyaaltı Belediyespor de bol bire bir takım. Ağırlık ayrımsız maç olacak amma elimizden geleni yapacağız. Fikstürümüz alelade çokça el. Bu haftadan sonra bizimle saksı kafaya olan rakiplerle karşılaşacağız. Tek hedefimiz bundan sonrası amacıyla galibiyet. Maçlardan ongun puanlar alarak ligi antrparantez sıralarda taahhüt etmek istiyoruz. Sabık mevsim kebir maçlarda taraftarın desteği bizim için antipatik vahim oldu. Bu zaman da taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Bizim için onların desteği çok koca.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: