Tekirdağ haberi: Tekirdağ Büyükşehir, Süleymanpaşa Otobüs Terminali’ne 21 Ekim’de Hizmete Açıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Otobüs Terminali’ni 21 Teşrinievvel Cuma haset düzenleyeceği törenle hizmete açacak.

Süleymanpaşa ilçesi 2413 Cezire/ 5 Parselde bulunan Süleymanpaşa Otobüs Terminali, 7.728,00 metrekare yapım alanı üzerine kuruldu. Bodrum hatim, destek kat ve 1. Bitirme kalkışmak için hep 3 kattan oluşan terminal, otogar hile ofisleri, 13 nüsha bilet eş ofisi, 13 adet firma odası, 20 adet şehirlerarası otobüs peronları, restoran, kafeterya ve yemekhane, kavşak izleme merkezi, 24 skor kaza ve karye minibüs peronları, 31.000 metrekare münhal düzlük, 9 nüsha melce ve sürücü tatil odaları, personel soyunma ve duş odaları, havari mekanik ve tesisat alanları, polis, zabıta, güvenlik ve keyif odası ile 11 nüsha streç bölümlenmeye uygun ticari mekanlardan oluşuyor.

Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Şayan Albayrak, “Vatandaşlarımıza birinci sınıf hizmet yöneltmek için çalışmalarımıza sürat kesmeden bitmeme ediyoruz. Süleymanpaşa Otobüs Terminali, mufassal yıllardır ihtiyaç mahsus yüce bire bir proje. 21 Teşrinievvel Cuma Namazı günü saat 14.00’te gerçekleştireceğimiz açım törenine birlik vatandaşlarımızı çağırma ediyor, projemizin ilçemize ve vatandaşlarımıza okşayıcı olmasını diliyorum” dedi.

Share: