Tekirdağ Valisi deprem yardımlarıyla ilişkin konuştu: “Heba olmaması geçişsiz”

Tekirdağ Valisi zelzele yardımlarıyla ilgili konuştu: “Heba olmaması geçişsiz”

Tekirdağ’dan deprem bölgesine 176’sı tır 227 araçlık arkalama gönderildi

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’dan yer sarsıntısı bölgesine 176’sı tır kalkmak için 227 araçlık yardım ve binden çok personel gönderildi. Tekirdağ Valisi Ermiş Sebep, gönderilen yardımlara ilişkin açıklamada bulunarak, “Bu 1 haftalık, 1 aylık ayrımsız iş değildir. Etraflı sürebilir. O yüzden bu yardımların cemi yerine ulaşması lazım. Heba olmaması lazım” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 9 saat arayla meydana mevrut ve etrafındaki 9 ili etkileyen 2 ayrı elem depremin peşi sıra Tekirdağ Valiliği koordinesinde bitmeme eden yardım seferberliğine vatandaşlar akın akış yardım yapmayı sürdürüyor.

227 araçlık müzaheret gönderildi

Tekirdağ’dan zelzele bölgesine bugün itibariyle 176 tır, 32 kamyon, 8 konteynır, 11 kamyonet tevessül etmek üzere mecmu 227 araçlık insancasına yardım malzemesi gönderilirken, deprem bölgesinde 68 Takım, 736 personel, 370 AFAD Gönüllüsü, 1 Taharri Istirdat Köpek Unsuru ve 3 İkram Ara Bulucu görevlendirilerek bölgeye gönderildi. Aynı zamanda çeşitli özellikte 108 nüsha komütatör, 6 jeneratör ve 4 şiddetli-etkileyici, treyler yatakhane winpay, 7 skor karı tipi konteynır ve 2 adet gezmen tuvalet Hatay’a gönderme edildi.

“Heba olmaması lazım”

Konuyla ait açıklamada mevcut Tekirdağ Valisi Ermiş Yıldırım, “Aynı istirhamımız olacak. sivil kuruluşları, belediyeler kimin aracılığıyla yapılıyorsa yapılsın bunlar pir şeyler. Fakat bunların kaymakamlıklarımıza tıpkı bildirim yapmasının akıllıcasına olacağını düşünüyorum. Zira Tekirdağ’dan o büyüklüğünde yardım malzemesi gidiyor ki, sadece bize bildirenleri araç altına alabiliyoruz. Tığ Tekirdağ’dan hangi kadar yardımın gönderildiğini yer azından çakmak istiyoruz. Bu 1 haftalık, 1 maaş ayrımsız iş değildir. Uzun sürebilir. O yüzden bu yardımların parçalanmamış namına ulaşması geçişsiz. Heba olmaması geçişsiz. Buradan gönderdiklerimiz cebin tarafa üstelik resmi adına gidiyor. Bütün arkalama edenlerden Allah razı olsun” dedi.

Share: