Tekirdağlı alan topu antrenörü başarısını atletizmde bile Balkan şampiyonu adına gösterdi

Atletizm bile 3 farklı branşta Türkiye şampiyonluğu bulunan 43 yaşındaki tenis antrenörü Başkumandan Koç ilk defa katıldığı Balkan Şampiyonası’nda kızıl madalya kazandı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinde alan topu antrenörü olarak görev fail Belletici, 2 ay ilk Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonası’na katıldı.

Konya’de 30-31 Temmuz’de düzenlenen şampiyonada ayrıntılı atlama, yüksek atlama ve 110 metre mânialı koşuda zer madalyaya kazanarak Türkiye şampiyonu olan Koç, Yunanistan’birlikte düzenlenen Balkan Masterler Atletizm Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Belletici, 23-25 Eylül’da 26 ülkeden kısaca 900 sporcunun katıldığı şampiyonada, üç adım atlamada altın, tafsilatlı etap atlamada ise gümüş madalya kazandı.

-“Türk bayrağını dalgalandırmak beni gururlandırdı”

Serdar Belletici, AA muhabirine, şampiyonadan madalya ile döndüğü amacıyla bahtiyar olduğunu söyledi.

Şampiyonanın kendisi için çok iyice ayrımsız tecrübe olduğunu ifade fail Koç, şunları kaydetti:

“Şampiyonaya bizim amacıyla çokça iyiydi. Masterler olarak şampiyonaya federasyonun desteğiyle gittik. Bana herhangi bir ahit bindi olan Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’e üstelik teşekkür ederim. Büyüklük adına çokça sunturlu dereceler aldık orada. Şampiyonada gördüklerimizi burada uygulamaya himmet edeceğiz. Üç hamle atlamada tahminî 10 metre atladım. Orada Türk bayrağını savurmak beni gururlandırdı. Türkiye orada çok ongun düzen ettiğimize inanıyorum.”

Belletici, sporun yaşının olmadığını göstermeye devam edeceğini dile getirdi. Gelecek yıl İstanbul’bile gerçekleşecek şampiyonaya babasını da hazırlayacağını anlatan Koç, şunları kaydetti:

” Ben 43 yaşındayım orada 90 yaşında birlikte sporcular vardı. Orada 90 yaşındakiler da şampiyonaya katılmıştı. Bu yol ben babamı bile şampiyonaya hazırlayacağım. Onun de madalya kazanmasını hedefliyorum. daha çok çalışıp seneye farklı yarışmalara hem sporcularımı örtmek hem de kendim yıpranmamış şampiyonalara hazırlanmak istiyorum.”

Share: