Tendürüst sporcudan dünya üçüncülüğü başarısı

Bitlisli Milli Sporcu Özlem Ferişte Korkmaz, Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde gerçekleştirilen Gençler Dünya Muaythai Şampiyonasında dünya üçüncüsü oldu.

Daha öncesinde Türkiye Muaythai Federasyonu vasıtasıyla düzenlenen ‘Muaythai Gençler Türkiye Şampiyonasında birincilik elde ederek kentte bökelik gururu yaşatan Milli Sporcu Özlem Ferişte Korkmaz, bu kat üstelik milli aynı başarıya imza attı. Milli takımla alay malay ülkemizi temsilen Gençler Acun Muaythai Şampiyonasına katılarak kadınlar 45 kilo kategorisinde acun üçüncülü elde ederek tunç madalya kazandı. üst üste elde ettiği başarılarla hem ülkemize hem de Bitlis’e sükse gururları yaşatan güre sporcunun eskimemiş hedefleri ise acun ve Avrupa şampiyonluğu.

Şampiyona sonrası Bitlis’in Tatvan ilçesine dönen canlı sporcu, sevincini Türkiye Muaythai Federasyonu Maşrık Küçük Asya Toprak Icra Kurulu Başkanı Bilal Adabağ ile paylaştı. Zihayat sporcuyu Antrenörü Ömer Uğur ve Milli Sportmen Mehmet Yalman ile gelişigüzel Tatvan Tecim ve Sanayi Odasındaki makamında ağırlayan Bilal Adabağ, tüvana sporcuya yaşattığı çekicilik ve elde ettiği başarılardan dolayı tebrik ve muvaffakiyet dileklerini iletti.

Elde ettiği başarıdan ötürü gailesiz sporcuyu ödüllendiren Adabağ, başarıdaki katkılarından muhit da Antrenörü Ömer Meram’a teşekkürlerini iletti. Sporcuların elde ettiği seçme başarıda ayrımsız el elan gururlandıklarını tamlayan Milli Bando Antrenörü Ömer Gaye, sağlanan destek ve katkılarla bu başarıların arttığına dikkat çekerek, başarıda katkısı kâin herkese teşekkürleri iletti.

Elde ettiği başarıdan ötürü bahtiyar olduğunu rapor fail Milli Sporcu Dinamit Ferişte Korkmaz de, eskimemiş hedefinin acun ve Avrupa şampiyonluğu olduğunu belirtti. Küşayiş vermeden hazırlık çalışmalarına başlayacağını kaydeden Korkmaz, “Bu sene Türkiye şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü gibi birçok başarılar elde ettim. Hedefim acun ve Avrupa şampiyonluklarıydı ama bu baht olmadı. İnşallah daha çok çalışarak önümüzdeki sene bu hedeflerime aksetmek istiyorum. Buna olan inancım üstelik parçalanmamış. Bu miftah ile Antrenörüm Ömer Garaz hocamız başta başlamak üzere bu başarıları elde etmemde katkısı kâin herkese çokça çokça teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – BİTLİS

Share: