Teröristlerin katlettiği cet ile oğlu üzere mevlit okutuldu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’lı teröristler eliyle katledilen İsmet Tatar ve oğlu Cengiz Tatar üzere tevellüt okutuldu.

Silopi ilçesinde 2015 yılı mezar ve barikat dönemlerinde katledilen ağababa İsmet Tatar (45) ve oğlu Cengiz Tatar (19) namına ilçeye kapalı Başverimli beldesinde doğum okutuldu. İsmet Tatar’in oğlu ve ayrımsız zaman birlikte Türk Kızılay’ı Silopi Şube Başkanı Maksat Tatar, PKK’lı teröristlerce canicesine katledilen babası ve kardeşinin ölüm yıl dönümünde tevellüt verdi. Tevellüt etkinliğine İlçe Kaymakamı Cihat Çalıştırıcı, uyanık ekipleri, inanma güçleri, ilçenin yetinme önderleri, yer halkı ortaklık sağladı. Başverimli beldesi taziye evinde veladet okunduktan bilahare aşındırmak ağırlama edildi. Daha sonra şehitler hesabına dualar edildi.

Şehit oğlu Kasıt Tatar, açılarının dinç olduğunu, babası ve kardeşinin faillerinin doğruluk karşısına çıkarılarak müstelzim cezayı bulamaları temennisinde bulundu. Tatar; “Yıldırı örgütü PKK, kalleş ayrımsız şekilde babam ve kardeşimi katletti. Elimden geldiği büyüklüğünde onların yerine rastgele yıl mevlit etkinliği düzenliyorum. Hep şehitlerimizin mekanı behişt olsun. Davetime icabet fail mehabet erkanı, kanaat önderleri ve vatandaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2015 yılında İsmet Tatar ve oğlu Cengiz Tatar kaçırılmış, PKK’lı teröristlerce Kavallı köyü mevsuk çevreyolu köprüsü altında tabancayla vurularak katledilmişti. 19 yaşındaki Cengiz Tatar’a, babasının gözü önünde ezinç edildiği tayin edilmişti. Cengiz Tatar’ın vücudunun muhtelif bölgelerinde çokça sayıda kurşun bulunmuştu. Ayrıca teröristler, oğlunu gözünün uğrunda işkenceyle öldürdükten bilahare cet İsmet Tatar’ı ise kurşunlayarak katletmişti. – ŞIRNAKShare: