TESK Umumi Başkanı Palandöken: “Genişlik az asgari sevap düzeyinde tekaüt aylığı almamız gerekiyor”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Kırşehir’bile ziyaretlerde bulundu.

Palandöken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birlik başkanlarından oluşan heyetle Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’yı ziyaret ederek, bakir görevinde sükse diledi.

Ardından Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine (KESOB) gelen Palandöken, KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk ve basar başkanlarıyla görüştü.

Ziyarette mütekellim Palandöken, şu anki enflasyondan hükümetin memnun olmadığını, fiyatların yükselmesine akaryakıttan eksantrik faktörlerin üstelik güçlük ettiğini belirtti.

Palandöken, “Tığ sabahın seherinden gece geç saatlere büyüklüğünde hizmet eden tıpkısı iz grubuyuz. Yanımızda çalışanlar 8 saat çalışıp gidiyor amma tığ 18 saat çalışıyoruz. Emekli olduğumuzda aldığımız maaş yanımızda çalışanın maaşıyla orantısız oluyor. Tığ diyoruz ki bildirme birkaç minimal ücret düzeyinde mütekait aylığı almamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kırşehir’da 12-18 Eylül’bile gerçekleştirilecek 35. Cömertlik Haftası’na değinen Palandöken, “Pandemi sürecinde üstelik kutlamaları aksatmamaya gayret ettik. Bu sene çokça yabansı bire bir boyut çıkmazsa Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın birlikte katılımını bekliyoruz. Bu yıl kent dışından gelen başbuğ ve üyelerimizin dışında izlemeye gelenler için birlikte herhangi bir zamankinden elan balaban ve pir geçecek. Kırşehir’e hem kazançlı hem birlikte lansman anlamında katkı koyan insanları inşallah buraya getirmeyi başaracağız.” dedi.

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Palandöken’e ziyaretin anısına ihsan sunma etti.Share: