THY ‘de 2 günde 7 nakız

Türk Gelgel Yolları, yol iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Albeni Yolları uçaklarında zaman averaj 20 dakika ile 3 saat beyninde gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını düğme olarak bozma etti. Akıbet 2 günde ise THY’a ilişkin 7 seferin tahrip edildiği öğrenildi.

Türk Albeni Yolları yaz sezonunun başlaması ile alay malay gecikme ve nöbet iptalleri ile gündeme geliyor. Günde averaj bağırsak ve aut hatlarda 100’ün üzerinde seferde gecikmeler yaşanıyor. Ayrıca Türk Çekicilik Yolları dün Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini tahrip ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını aykırı adına bozma etti.

Uçuş ekipleri evden çağrılıyor

Türk Çekicilik Yolları yetkililerinin geciken seferler dolayısıyla pervaz süreleri dolan uçuş ekiplerinin yerine eskimemiş ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına hastalık oluyor. Birçok nöbet teehhür yapması nedeniyle pervaz ekiplerinin pervaz saatleri doluyor. Havacılık kurallarına bakarak uçuş saati dolan ekiplerin pervaz güvenliğini aksatmamak üzere uçması haram. Pervaz saati dolan kabin ekiplerinin hesabına Türk Albeni Yolları evden grup çağırıyor. Rötar eden uçaklar benzeri de kabin ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını bekleyen yolcular uyuyor

Uzun rötarlar dolayısıyla saatlerce havalimanında bakmak zorunda mütezayit bazı yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. bu arada İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı için otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Çekicilik Yolları’nın otel sırasının önünde sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBULShare: