Ticari taksinin tırla çarpıştığı kazada çoban ve geçici hayatını kaybetti

Afyonkarahisar’da ticari taksinin tır ile çarpıştığı kazada göçüm şoförü ile yanındaki geçici hayatını kaybetti. Kazada taksinin parçalarının adeta tıra sağlanması ise olayın dehşetini gözler önüne serdi.

Kaza, şehir merkezi Otogar Kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Recep A., idaresindeki 03 T 0190 plakalı ticari göçüm kavşakta Mualla İ., yönetimindeki 47 PT 219 plakalı tıra arakadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile ticari taksi hurdaya dönerken dolay camı başta başlamak üzere tıpkısı çokça parçası tırın arka dorsesine adeta saplandı. Kazanın peşi sıra çevreden sabık ayrıksı sürücülerin olgun vermesiyle bölgeye haddinden fazla sayıda polis güçleri ve 112 Evgin servis ambulansı gönderme edildi. Görüngü namına gelen sağlık ekipleri göçüm sürücüsü Recep A.’nın görüngü durumunda hayatını kaybettiğini belirlerken, yanında yaya kendisine bulunan ve yaralanan Berkay Ö., ile tır sürücüsü Uca İ.’yi ise ambulans ile Afyonkarahisar Izzet Hastanesine kaldırdı. Yaralılardan Berkay Ö. da hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayın peşi sıra araçlardan hangisinin al çerağ yaptığının tespiti amacıyla polis güçleri vasıtasıyla inceleme başlatılırken, bölgedeki düzenlilik kameralarına incelemeye alındı. – AFYONKARAHİSAR

Share: