Ticari taksinin tırla çarpıştığı kazada güdücü ve gelgeç hayatını kaybetti

Afyonkarahisar’da ticari taksinin tır ile çarpıştığı kazada taksi şoförü ile yanındaki eğreti hayatını kaybetti. Kazada taksinin parçalarının adeta tıra sağlanması ise olayın dehşetini gözler önüne serdi.

Kaza, şehir merkezi Otogar Kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Recep A., idaresindeki 03 T 0190 plakalı ticari taksi kavşakta Yüce İ., yönetimindeki 47 PT 219 plakalı tıra arakadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile ticari göçüm hurdaya dönerken civar camı özellikle olmak için bir çok parçası tırın eğin dorsesine adeta saplandı. Kazanın arkası sıra çevreden geçen başka sürücülerin marifet vermesiyle bölgeye çok sayıda polis güçleri ve 112 Ivedi servis ambulansı atıf edildi. Olay adına mevrut esenlik ekipleri göçüm sürücüsü Recep A.’nın görüngü yerinde hayatını kaybettiğini belirlerken, yanında palyatif yerine kâin ve yaralanan Berkay Ö., ile tır sürücüsü Büyük İ.’yi ise ambulans ile Afyonkarahisar Kerem Hastanesine kaldırdı. Yaralılardan Berkay Ö. da hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olayın arkası sıra araçlardan hangisinin kırmızı çırağ yaptığının tespiti üzere polis aracılığıyla inceleme başlatılırken, bölgedeki asayiş kameralarına incelemeye alındı. – AFYONKARAHİSAR

Share: