Toç Bir-Sen Genel Başkanı Öztürk, Diyarbakır’da konuştu Açıklaması

Ekincilik-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Tıpkısı-Sen) Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, “Görevli Sen ailesi namına mecbur sendikalarla birlikte hepimizin biricik bir talebi var, tekmil arkadaşlarımızın kadroya geçirilmesi.” dedi.

Öztürk, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen Toç Bir-Sen Diyarbakır Şubesi 6. Kıytırık Kongresi’ne katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Öztürk, üyelerinin kişi haklarını iyileştirmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

6. Zaman Toplu Sözleşmesi’nde imza altına aldıkları karar gereği yapılacak melfuf semptom sistemindeki düzenlemeye değinen Öztürk, “Evet herkese 3600 veremeyebilirsiniz amma ayrıksı arkadaşlarımızın birlikte hem zor maaşı hem birlikte emekli ikramiyesinde bu denli ayrımsız artış olabilmesi üzere tıpkı dokunuş yapılarak bu telafi edilebilir dedik. Buradaki mücadelemiz devam ediyor. Memur Sen ailesi namına ilişkin sendikalarla birlikte hepimizin bir tane tıpkı talebi var, parçalanmamış arkadaşlarımızın kadroya geçirilmesi. Bu konudaki icraat bitmeme edecek. O birlikte inşallah 2023’te hayata zarif.” diyerek konuştu.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Ecdat üstelik Diyarbakır’ın tarım ve hayvancılık potansiyeli bakımından Türkiye’nin basit illerinden biri olduğunu belirtti.

Kentte 7 milyon dekar ekincilik arazisi varlığı bulunduğunu anlatan Atalar, “Türkiye’dahi tahıl, tohumculuk, ipekböcekçiliği, cehre ve karpuzda Türkiye’deki üretimde geçmiş 5 toprak içerisindeyiz. Hayvancılık bakımından Türkiye’bile saraka sahibiyiz. 2 milyon 800 bin hayvan varlığımızla Türkiye’de önce 3 ülke arasına giriyoruz. Yapılmakta olan barajlar ve sulama projeleri ile inşallah Diyarbakır’daki istihsal şu anki halinden arz birkaç 2,7 mezuniyet henüz fazla çoğalma gösterecektir.” ifadelerini kullandı.

Kongrede, Erdal Ar baştan idarehane başkanlığına seçildi.Share: