Tokat haberi! Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu, Aksata günü başlama alıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın 150. Yılda 150 Projeleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi, Iş haset ‘Erciyes’ temalı Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu düzenleyecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. eliyle gerçekleştirilen ve Kayseri’birlikte tıpkı maratondan henüz fazlasının hedeflendiği Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu 9 Ilk Teşrin Ahzüita haset başlama alacak. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘150.Yılda 150 Proje’ içerisinde meydan düz ve Türkiye’nin ciharıyek yanından 6 bin Türk sporcunun yanında 15 ülkeden 120 ecnebi sporcunun katılım sağlayacağı Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu ile Kayseri’üstelik adeta tıpkısı taşla üç kuş vurulacak. Büyükşehir Belediyesi, yarı maraton sebebiyle hem vatandaşlara spor yaptırmayı, hem şehrin tanıtımını gerçekleştirmeyi hem da gelişigüzel kesimin katılacağı tıpkı aktiflik yapılmasını planlıyor.

‘Erciyes’ temasıyla 9 Ilk Teşrin 2022 Alım Satım haset gerçekleşecek ve ‘Bir Maratondan Henüz Fazlası’ sloganı ile düzenlenecek Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu 21K, 10K ve el koşusu kalkmak amacıyla üç kategoride koşulacak. Antrparantez ciddi murat konusunda anahtar oluşturamayan cümle vatandaşlar Ahali Koşusu’na davet edildi.

Maratonda dereceye giren katılımcıları ise toplanmış 384 bin TL para ödülü bekliyor. Ev içi ve daraç dışından aç atletlerin de meydan alacağı binlerce kişinin koşacağı nısıf maratonda, ödüller 21K Genel Tasnif, 21K Gözyaşı Grupları Türk Sportmen, 10K Genel Sınıflama Türk Sportmen ve 10 Gözyaşı Grupları Türk Sportmen kategorilerinde arz edilecek.

Spor A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek uluslararası nısıf maratonda, Büyükşehir Belediyesi yoluyla türlü etkinlikler de düzenlenecek. Aktivite ve eğlence yoğun maraton, sporun birlikte kadim kentin tanıtımına bile katkı sağlayacak.

‘Bir Maratondan Elan Fazlası’ sloganı ve ‘Erciyes’ temasıyla düzenlenecek Arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu 21K, 10K ve umum koşusu tutmak için üç kategoride koşulacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi ve Beyaz Masa birimleri Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu’nda yerini aldı. Kurulan stantta, sporseverlerin kâm, ikbal ve önerileri dinlenecek.

Öte yandan layenkati demeden vatandaşların canını ve malını yetmek namına, canlarını hiçe sayarak büyük fedakarlık ile etkin Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kat Başkanlığı çalışanları de Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu’na katılacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, rastgele sene şehrin kültürel değerlerini maraton teması olarak belirleyerek, kentin güzelliklerini parçalanmamış dünyaya tanıtmayı, arzulu ve çolpa koşucuları tıpkı araya getirerek aktivite ve spor mahmul tıpkı organizasyonla katılımcılara katıksız ve kültürel mirasın keşfettirilmesini amaçlıyor. – KAYSERİ

Share: