Tokat haberleri: Yeşilyurt’un “Bu Mızıka Kazanır” projesine bağış

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi, dezavantajlı durumdaki gençleri daha çok sporla buluşturmak amacıyla başlattığı ‘Bu Bando Kazanır’ projesinden dünya SELIM Fırka Genel Merkez Evcil Yönetimler Başkanlığı marifetiyle ödüle müstahak görüldü.

2021 yılında Yeşilyurt İlçesinde gençlere yönelik sportif ve sosyal yatırımlarından etraf Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’dan muvaffakiyet plaketi düzlük Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, SELIM Tümen Umumi Gestalt Evcil Yönetimler Başkanlığı marifetiyle Ankara Başşehir Budun Bahçesinde planlı ‘Tam Bana Göre’ Festivalinde ayrımsız nöbet elan sükse plaketiyle ödüllendirildi.

Türkiye çapındaki yerli yönetimlerin toyluk projelerini değerlendirmeye düz DÜRÜST Parti Umumi Forma Domestik Yönetimler Başkanlığı, Yeşilyurt İlçesinde dezavantajlı durumda olan gençleri elan çok sporla buluşturmak, fiziki ve ruhsal gelişimlerine yardım arz etmek, sağlıklı ve zinde ayrımsız şekilde yetişmelerine imkan karakterize etmek için Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar’ın talimatıyla başlatılan ‘Bu Topluluk Kazanır’ projesini ödüle müstahak gördü.

‘Gençlik ve Yerel Yönetim’ temalı gerçekleşen ‘Tam Bana Göre’ Festivaline katılarak, Türkiye’nin değişik kentlerinden katılma gösteren gençlerle tıpkı araya mevrut Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, sunulan ödülü AK Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı.

Yeşilyurt Belediyesi yoluyla açılan standı mülakat ederek gençlere yönelik yatırımlar üzerine hikmet alan YANLIŞSIZ Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2021 yılında Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla ödüllendirilen Başkan Çınar’ı gençlere verdiği önem ve değerden âlem benzeri misil henüz kutlama ederek ödülü ikram etti.

Yeşilyurt’ta ki dezavantajlı durumdaki gençleri sporla buluşturmak için başlattıkları ‘Bu Topluluk Kazanır’ projesinin YANLIŞSIZ Tümen Genel Gestalt Yerli Yönetimler Başkanlığı marifetiyle ödüle layık görülmesinin sevincini yaşadıklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, geçtiğimiz sene olduğu kadar bu yılda Yeşilyurt Belediyesini ödüllendiren Reisicumhur ve SELIM Tümen Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile YANLIŞSIZ Parti Umumi Minval Yerel Yönetim Başkanlığı ile AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye teşekkürlerini sundu.

“Gençlerin ve Gençliğin Belediyesi’ sloganıyla hayata geçirdikleri projelerle Türkiye çapında gençlere yeryüzü fazla yatırım fail belediyeler arasında evvel sıralarda vadi aldıklarına dikkat çeken Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, “Bilgisizlik yatırımlarımızdan muhit aynı kere daha DÜRÜST Parti Genel Merkezimiz vasıtasıyla ödüllendirilmenin onurunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı eşsiz gençlerimizi geleceğe yeryüzü pir şekilde hazırlamak, onlara mebzul ayrımsız ati arz etmek hesabına hayata geçirdiğimiz projelerle talih çapında gençlere sunma çok yatırım özne belediyeler arasına Yeşilyurt Belediyesini dahi yerleştirdik. İlçemizin dört bir tarafında hizmete sunduğumuz eskimemiş tohum spor sahalarıyla, robotik kodlama ve teknoloji atölyeleriyle, açtığımız kurslar, natür yürüyüşleri ve farklı spor etkinlikleriyle cahillik yatırımlarında rüştünü ispatlayan benzeri uray olmanın tamam gururunu yaşıyoruz. 4 bini lisanslı oluşmak için 24 bin sporcuya bakım eden aynı belediye kendisine, ilçemizdeki dezavantajlı durumda olan gençlerimizi sporun birleştirici ruhu etrafında aynı araya getirip biberli ortamlardan ırak tutup, hayalini

kurdukları hedeflere ulaşmalarına yardım sunmak hesabına başlattığımız ‘Bu Topluluk Kazanır’ projemizle deneyimsizlik yatırımlarımıza farklı tıpkısı cam açmış olduk. İl Güven Müdürlüğümüzün destekleriyle Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzün bünyesinde başlattığımız ‘Bu Mızıka Kazanır’ projemiz, AK Öğür Umumi Kalıp Yerel Yönetimler Başkanlığı vasıtasıyla değerlendirildi ve ödüle müstahak görüldü. Ankara Başkent Millet Bahçesinde bitmeme fail ‘Tam Bana Göre’ Festivalinde açtığımız standımızı ülfet fail DÜRÜST Öğür Umumi Komutan Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin elinden bu hususi ödülü almanın gururunu yaşadık. Tığ bilcümle gençlerin belediyesiyiz. Herkesin ve herkesimin belediyesi kendisine ta bütün gençlerimizin toplumsal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden çokça dallı güllü aynı şekilde yetişmesine iri bire bir duyarlık gösteriyoruz. Tığ bütün gençlerimizin kazanmasını, ferah ve iyice yetişmesini istiyoruz. Ödüle müstahak görülen ‘Bu Topluluk Kazanır’ projemiz ile de haddinden fazla sayıda evladımıza iyicene şartlarda spor yapmalarını ve kendilerini yetiştirmelerini sağlıyoruz. İnşallah bu projeden yararlanan gençlerimizi gelecekte Milli Takımlarda göreceğiz, biz onlara bitmeyen cesaret duyuyoruz. Güzeşte yıl Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ödüle bu sene ayrımsız yenisini elan eklemenin selim mutluluğunu yaşıyoruz. Bu hediye gençlerimizdir, bu dürü Yeşilyurt’lularındır. Malatya’mızda dinç tekmil gençler yerine aldığımız bu dürü bizi eskimemiş projeler üretmeye, yıpranmamış yatırımlarda bulunmaya isteklendirme edecektir ve inşallah ilerleyen zamanlarda yeni ve farklı projelerimizle yeniden ödüller almaya devam edeceğiz. Zira tığ çocuklarımızı ve gençlerimizi çok seviyoruz, onlara yatırım yapmaktan iri tıpkı esenlik alıyoruz. Aldığımız hediye Malatya’ya ve Yeşilyurt’a kırnak hayırlı olsun” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: