Toroslar’da galibiyet coşkusu Kıraç konseri ile başladı

– Toroslar’üstelik yengi coşkusu Kıraç konseri ile başladı

MERSİN – Mersin’in hat kaza Toroslar Belediyesince, 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yıl dönümü çerçevesinde planlı konserde görüntü kayran ünlü sanatçısı Kıraç, Mersinlilere unutulmaz tıpkısı tün yaşattı.

Akbelen Mahallesi’ndeki Koray Aydın Stadyumu’da gerçekleştirilen konserde artist Kıraç yüzü sıcak şarkılarını Mersinliler için söylerken, alanı dolduran vatandaşlar dahi telefonlarının ışıklarını yakarak şarkılara eşlik etti. Türk Rock Müziğinin yüzü sıcak sanatçısı Kıraç, birbirinden pir şarkılarıyla alandaki kalabalığı coştururken, katılanlara unutulmaz bire bir şeb yaşattı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmayan, görüntü performansıyla unutulmaz benzeri konsere imza atan artist Kıraç’a günün anısına Orhun Kitabelerinin minyatür örneği ile teşekkürname plaketi ve çiçek takdim etti. Elinde Türk bayraklarıyla alanı dolduran binlerce Mersinli ise Başbuğ Yılmaz ve artist Kıraç ile gelişigüzel İzmir Marşını bütün bire bir ağızdan söyledi.

“Ağustos ayı fetihler ayı”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Yılmayan, gençlerin gücüyle cumhuriyeti sürgit yaşatacaklarını söyledi. “Ağustos kocaoğlan, fütuhat ayıdır” diyen Yılmaz, “26 Ağustos’ta Anadolu’yu bize vatan yapan Malazgirt Zaferini, 30 Ağustos’ta cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Balaban Taarruzu kazandık. Bundan kestirmece 100 yıl önceki 1918 yılından itibaren İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar ve Yunanlılar arkalarında Amerikalı desteği ile Anadolu’yu, vatanımızı işgale başladılar. Bizim kabilinden her yaştan insanlar, ayrımlı mezhepte, farklı siyasal görüşte olsalar de vatan savunması üzere Kuvayi Milliye’yi kurdular. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde birleştiler, düşmanı kovdular ve Cumhuriyeti kurdular. O bölüm yurt savunması yapan dedelerimizdi” dedi.

“Bugün gene aynı özdek olsa tekrar ayrımsız fedakarlıkla yurt savunması yapar mıyız” diye alandaki cemi gençlere ve vatandaşlara seslenen Yılmayan, tamlık katılımcıların “Peki” cevabı karşısında mutlu olduklarını kaydederek; “O zamanın Kuvayi Milliyecilerin torunları sizlersiniz, bizleriz. Ilkin Celil Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tevessül etmek üzere vatan savunmasında zaman veren, birey veren, cebin teri akıtan parçalanmamış martir ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Birliğimiz ve beraberliğimiz var berenarı bu vatan tek devir hava olmayacaktır. Bayrağımız ilelebet dalgalanacaktır. Bilcümle dünyaya buradan haykıralım. Yaşa Kuvayi Milliye ruhu, yaşasın cumhuriyet altını” şeklinde konuştu.Share: