Trafik akışının okkalı tıpkı şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü

Gidiş Geliş akışının vahim tıpkı şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü

Alttan ısıtma sistemiyle vesait rahatlıkla depar inebiliyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesinin hayata geçirmiş olduğu kar-buz eritme sistemiyle, kışın sürücülerin zahmet yaşadığı ve buzlanma zımnında sık sık gidiş geliş kazalarına karıştığı kışla rampası alttan ısıtılarak kazaların önüne geçildi.

Gidiş Geliş akışının alçak tıpkısı şekilde yaşandığı rampada sürücülerin yüzü güldü, gidiş geliş kazaları ise çok azaldı. Sürücülerin, yayaların sıklıkla kullandığı ve alelhusus kış aylarında vatandaşların bunaltıcı rüyası haline gelen Kışla Çeşmesi rampasının altına döşenen cümle, 70 derece ısı vererek, çabucak karı eritiyor.

Bununla alay malay albeni sıcaklığının 3 dereceye büyüklüğünde düşmesiyle gelişigüzel kendi kendine olarak devreye giren dizge, buzlanma riskini bile ortadan kaldırıyor. Uygulamadan kıvançlı kalan sürücüler, kar yağınca Kışla Çeşmesi rampasında kar birikmediğini ve rampadan inerken saygı yaşamadıklarını belirterek, Bayburt Belediyesine teşekkürname ettiler.

Trabzon’dan Bayburt’a gelen tıpkı çoban, Bayburt’ta soğuk havanın etkisiyle buzlanmanın çok yaşandığını belirterek, “Bayburt’ta bu itici havalarda alttan ısıtmalı sistemin olması çok mebzul, baş döndürücü derecede buzlanma oluyor. Araçların baş aşağı, çıkışlarında sıradan zorlanma oluyordu amma deminden gayet ferah. Sıradan mebzul ayrımsız uygulama” ifadelerini kullandı.

Bayburtlu tıpkı sair çoban ise Kışla Çeşmesi rampasında teshin olmadığı zamanlarda güçlük yaşadığını, alttan sıtma sistemiyle aracıyla ferah ferah yokuşu indiğini anlatım ederek, “Sağlı sollu ısıtmalıdır bu el, gayet müfit ayrımsız uygulama bizim üzere. Eskiden burada terk etmek zordu, demin kalkabiliyoruz. Isıtma gayet muvaffakiyetli, hastanenin orada bile bire bir tümce var güzel benzeri uygulama” dedi.

Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Kışla Çeşmesi rampasında makbul alttan teshin sisteminin önemine değinerek, Bayburt Belediyesi olarak aynı unsur imza atmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti. Sistemden bahseden Başkan Pekmezci, ilerleyen süreçte Bayburt’un ayrıksı bölgelerinde de tıpkı uygulamayı hayata geçireceklerini söyleyerek, “Bayburt’ta yıllar boyunca özelikle araçların şita sezonunda kaybolma, ilçe yaptığı aynı alanı ayrımlı bire bir vizyonla kışın buz markajcı rampayı kızdırmak vasıtasıyla sürücülerimizin bayındır akım edebileceği bire bir şekle soktuk. Önceki bahis konusu alanda kazı çalışması gerçekleştirildi, altına sıtma materyalleri yerleştirildi, elan sonraları üstü tekrar asfaltla kapatıldı. Çekicilik sıcaklığı 3 derecenin altına düştüğü andan itibaren kendi kendine namına sıtma sistemi devreye giriyor ve oradaki buzlanmayı tamamen ortadan kaldırıyor. Bu cümle bizim amacıyla çok önemli ayrımsız hadiseydi. Bizler yıllar boyunca hele sabahın erken saatlerinde bakım sunan vatandaşlarımızın kayarak civarda mevcut evlerin bahçelerine girdiği günleri çok gördük. Amma şu an orada insanlar huzurlu ayrımsız şekilde hizmet vermeye çalışıyorlar. Biz birlikte Bayburt Belediyesi namına hakeza ayrımsız ilki başarmanın mutluluğu içerisindeyiz. İnşallah ilerleyici ahit dilimlerinde eksantrik bölgelerde de tıpkı uygulamayı fora etmek, hayata eylemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: