Trump malikanesinin basılması sonrası sorgulanacak

Bozuk KÖLE Başkanı Donald Trump’ın, Florida’ki evine Federal Sormaca Bürosu (FBI) baskınından sonra varlıklarının değerleri konusunda açılan soruşturma neticesinde, New York Başsavcılığında yemin altında anlatım vereceği bildirildi.

“Truth Social” ismini verdiği sosyal iletişim araçları uygulamasından açıklama işleyen Trump, “ferda rasist New York Başsavcısını göreceğini ve MEMLUK tarihindeki arz balaban cadı avının sürdüğünü” belirtti.

Trump, mülklerinin değerleri konusunda açılan sormaca kapsamında yemin altında sorgulanacağını doğrulayarak “Nazik şirketim ve ben seçkin taraftan saldırıya uğruyoruz. Muz cumhuriyeti!” ifadesini kullandı.

Izah, Trump’ın Florida’daki Mar-A-Lago malikanesinin geçmiş Federal Sormaca Bürosu (FBI) ajanlarınca basılmasının peşi sıra geldi.

Sav süreci

New York Başsavcısı Letitia James, Trump Organization isimli şirkete ilişkin gökdelenler ve golf sahaları kabil varlıkların değerinin on yıldan aşkın süredir mali tablolarda yanlış yansıtıldığını tez ettiği soruşturma kapsamında Trump ve çocuklarını rapor vermeye çağırmıştı.

Trump ve avukatları değme seferinde karara itiraz etmiş, başsavcılığın istediği belgelerin kendilerinde bulunmadığını bildirme etmişti.

Tafsilatlı aynı proses sonrasında iki hafta önce, New York Eyalet Temyiz Mahkemesi soruşturmayla ilişik Trump’ın mahkemeye gelerek rapor vermesi gerektiği kararını onaylamıştı.

Tıpkı zaman sonraları da federal bir hâkim, Trump’ın, James’in kendisi karşı yürüttüğü soruşturmayı abanmak için karar tenzil girişimini menfi yanıtlamıştı.

Trump: FBI, Florida’daki evimi bastı

 

Ultra ensesi kalın Trump, sav yapmak üzere mülk istedi

 

Trump: “Yeniden tahsis etmek zorunda kalabiliriz”

 

Share: