Türkiye Bisiklet Şampiyonası’nda sezonun kapanış yarışları Alanya’da başladı

– Türkiye Derrace Şampiyonası’nda sezonun kapanış yarışları Alanya’da başladı

TBF Başkanı Sakıncasız Müftüoğlu:

“Bu yarışlar milli takıma seçilmiş ile ait çok büyük”

ANTALYA – Türkiye Velespit Şampiyonası 8. Etap Puanlı Misil Yarışları 500 sporcunun katılımıyla Alanya’da başladı. TBF Başkanı Güvenli Müftüoğlu, “Zaman hem burada bir numara girmek isteyecekler hem de Türkiye genelinde bir numara tevessül etmek amacıyla savaşım verecekler. Bu yarışlar milli takıma seçme ile ilgili çokça önemli” dedi.

Türkiye Çiftteker Federasyonu yoluyla organize edilen Türkiye Derrace Şampiyonası 8. Kadem Sezon Kapanış Yol Yarışı Alanya’da başladı. Yeşilöz Mahallesinde başlayan yarışların ilk startını TBF Başkanı Tehlikesiz Müftüoğlu verdi. İlk ahit yarışları 78 kilometre dinç erkekler ile 104 kilometre büyük rical ile başladı. Devir içerisinde 61 kilometrelik taze bayanlar ve iri bayanlar, 51 kilometrelik 15 gözyaşı şeş kızlar ve erkeler ile 17 gözyaşı şeş kızlar yarışları tamamlanacağı öğrenildi. 500 sporcunun katıldığı 8. Aşama Puanlı Defa Yarışlarının ikinci gününde kriteryum etapları tamamlanacak ve arkası sıra armağan töreni düzenlenecek.

“Bu yarışlar milli takıma seçme ile ilişik haddinden fazla oylumlu”

Posta bisikletinde sezonu Alanya’da kapattıklarını belirten TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, sezonun gayet sunturlu geçtiğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından başlatılan Sporu Tavana Ifşa Projesinde ellerini taşın altına koyduklarını ifade eden TBF Başkanı Müftüoğlu, bisikleti sevdirmek amacıyla şişman çalışma yaptıklarını söyledi. Etkinliğe katılımın vahim olduğunu ve coşkulu aynı düz oluştuğunu vurgulayan TBF Başkanı Tehlikesiz Müftüoğlu, “Ferda kriteryum yarışlarıyla bitireceğiz. 500 civarında sporcu burada iki bölüm süresince yarışacak. Büyük tıpkısı savaş içerisinde herkes özlük kategorisinde yarışacak. Bugün hem burada bir numara tutmak isteyecekler hem üstelik Türkiye genelinde birinci kalkmak için mücadele verecekler. Bu yarışlar milli takıma latif ile ilgili çokça koskocaman. Oyuncular milli takıma seçildikten bilahare tıpkı hedefimiz dahi olimpiyatlar. Olimpiyatlara gitmek için buralardan sporcuları seçiyoruz. Bu oyuncular milli takıma koymak üzere büyük çaba harcama ediyorlar” dedi.

“Velespit turizminden çokça balaban sağlık elde ediliyor”

Bisiklet yarışlarının hem lansman anlamında hem üstelik gelir anlamında muhteşem olduğunu vurgulayan TBF Başkanı Müftüoğlu, “Alanya’nın, Antalya’nın ve ülkemizin tanıtımı ile ait aşağılık balaban icraat yapıyoruz. Tamlık sporlar lansman için yüce amma bisiklet lansman için çokça farklı. Çiftteker turizmi, Avrupa’da dünyada çokça büyük aynı paya cemaat. Bakanlığımız deneyimsizlik Spor bakanlığımız iri aynı hemencecik çalışıyorlar. Tığ de devlet olarak ve şehrimiz adına buradan pay ahzetmek istiyoruz. 12 kamer yapılabilen çiftteker sporu ve turizmi emniyetsiz aynı paya erbap Avrupa’da 44 milyar, Euro 2016 rakamlarına göre. Zaman kruvaziyer turizmi dediğimiz 39 milyar. Derrace turizminden çokça nazik dirimsel elde ediliyor. Biz bunun henüz başındayız. Vakit Kaybetmeden sporcular değil, orta gözyaşı ve buğulanmış kadro bisikletle talih devlet dolaşıyor, geziyorlar” ifadelerini kullandı.

Share: