Türkiye ikincisi halterci Harun Algül gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti Açıklaması

Şırnaklı sporcu Harun Algül, Arnavutluk’ta düzenlenecek Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda değerli madalya için çalma döküyor.

Van’da 21.Temmuz’da planlı Türkiye Ferdi Çoluk Çocuk ve 23 Gözyaşı Şeş Halter Şampiyonası’nda 55 kiloda Türkiye ikinciliği elde fail Harun Algül, 15-25 Ekim’de Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenecek olan Çoluk Çocuk ve 23 Yaş Şeş Avrupa Halter Şampiyonasında ülkesini piyes etmenin gururunu yaşıyor.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde çalışmalarını halter antrenörü eşliğinde sürdüren 18 yaşındaki Algül, haftanın 6 günü günde koşa egzersiz yapıyor.

“Antrenmanlar çokça iyi geçiyor”

Algül, AA muhabirine, 4 sene önce amcasının tavsiyesiyle haltere başladığını, ilk madalyasını 2019’da okullar arası müsabakalarda kazandığını anımsattı.

Sakatlıktan muhit 2 yıl önce haddinden fazla çok çalışamadığını kaydeden Algül, daha sonra antrenörlerinin çabası ve desteğiyle çalışmalarına devam ettiğini ve Van’da düzenlenen şampiyonada Türkiye ikincisi olmayı başardığını söyledi.

Bundan sonradan hedefinin Arnavutluk’ta düzenlenecek olan şampiyonasına en gani şekilde hazırlanıp muvaffakiyet iletilmek olduğunu dile getiren Algün, “Allah’ın izniyle madalya almak istiyorum. Şampiyonada memleketimi ve ülkemi yeryüzü iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Antrenmanlar haddinden fazla dolgunca geçiyor.” dedi.

Antrenör Ülgen: “Harun ile sunma gür şekilde şampiyonaya hazırlanıyoruz”

Antrenör Hüseyin Ülgen üstelik halterde başarılı sporcular yedirmek üzere uğraştıklarını, sonuç yıllarda halterde dereceler alınmasının sevincini yaşadıklarını belirtti.

Bu yılın esasen beri Türkiye şampiyonalarında 10 madalya kazandıklarını anlatım fail Ülgen, şöyle konuştu:

“Olimpiyat Tedarik Merkezine ilk kez ilimizden ayrımsız sportmen seçildi. Algül, nazik aynı sükse elde ederek ikinci oldu. Avrupa şampiyonasında Algül ülkemizi kaşkariko edecek. Tığ birlikte bu doğrultuda madalya alması üzere Harun ile arz ongun şekilde şampiyonaya hazırlanıyoruz.”

Toyluk ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer ise halterde sonuç yıllarda başarılar elde edildiğini, bunu elan ileriye koymak üzere çalışmaların devam ettiğini aktardı.

Şırnak’ta halterin çok önde mevrut tıpkısı spor haline geldiğini tabir fail Ayar, “Fiziki imkanları artırmaya çalışıyoruz. Eş ayından bu yana halterde sporcularımız 10 madalya aldı. Bu haddinden fazla iri benzeri sükse. Araç olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: