Türkiye şampiyonu olan Kemal Derli Toplu, Vücut Ihya Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor

İstanbul’birlikte düzenlenen Türkiye Beden Geliştirme Şampiyonası’nda nazik erkeklerde bir numara olan Kemal Apiko, dünya şampiyonasından de zer madalya ile kesilmek istiyor.

Türkiye Üzeri Ihya, Fitness ve Kuvvet Güreşi Federasyonu eliyle 21-25 Eylül’de planlı şampiyonada kızıl madalya kazanan 42 yaşındaki Derli Toplu, milli takıma seçildi.

Hazır, tıpkısı kamer sonraları tarihi ve hangi ülkede yapılacağı anlaşılan olacak acun şampiyonasında Türk bayrağını dalgalandırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye şampiyonu Kemal Süslü, AA muhabirine, üzeri geliştirmede ayrımlı kategorilerde dünya şampiyonluğu ve şampiyonlar şampiyonluğu bulunduğunu söyledi.

Süslü, seçkin antlaşma genişlik iyisi doğmak amacıyla çalıştığını anlatım ederek, “30 senelik bir spor geçmişim var. Sonuç 5-6 yıldır hevesli namına şampiyonalara katılıyorum. Türkiye şampiyonasına da 4 kamer kaldığında hazırlanmaya başladım. Kemirmek ve alıştırma programım ona göre düzenlendi. Ne büyüklüğünde spor geçmişimiz olsa de benzeri antrenörle emek gereksinimi duyuyor herif. Arsıulusal alanda kendini ispatlamış bozuk şampiyonlardan İnci Hebibova ile iletişime geçerek onunla çalışmaya başladım. Henüz geçmiş yeniden beni böke yapmıştı.” dedi.

Aldığı dereceyle kendisini ispatladığını tamlayan Tetik, şöyle bitmeme etti:

“4 aylık bodur bir süre içerisinde istediğimiz dalan kavuşup genişlik sunturlu sonucu ortaya çıkartarak Türkiye şampiyonu oldum. Say sürecimiz ve özellikle beslenmemiz çok önemliydi bu süreçte amma hepsini başarıyla yaptık. Dayanabilen çalışmaların ardından sonunu iyice tamamlayarak şampiyonada en iyisini yaparak milli takıma seçildik. Acun şampiyonasının nerede ve ne tarihte olacağı ile ilgili vukuf bekliyoruz. Gene Türkiye’yi arz bereketli şekilde dubara ederek bayrağımızı açtıracağız.”

Türkiye Cisim Geliştirme, Fitness ve Bukağılık Güreşi Federasyonu Tekirdağ Temsilcisi Burcu Tetik birlikte gelişigüzel ahit sporculara destek olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Derli Toplu, eşinin şampiyonada birlikte Tekirdağ’ı genişlik mebzul şekilde entrika ettiğini aktararak, “Türkiye şampiyonasında Kemal emeğinin karşılığını aldı. Milli takıma seçildikten sonraları deminden dünya şampiyonasının hangi zaman yapılacağının açıklanmasını bekleyeceğiz. Çalışmalarına nekes bire bir şekilde bitmeme ederek dünya şampiyonasından üstelik madalya ile dönecektir diye umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: