“Türkiye Yüzyılı” sosyal politikalar kitabı “delil tezkere” olacak

Cumhurbaşkanlığı Içtimai Politikalar Yerleşmiş, “Türkiye Yüzyılı” vizyonu ile yaptığı icraat kapsamında içtimai politikalar kitabı çıkartacak.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Yerleşmiş Komutan Vekili Prof. Dr. Vedat Işıkhan, “Sosyal Politikalarda 7 Havza 7 İl” programı kapsamında geldiği Edirne’de, AA muhabirine, kurul üyelerinin müzakere ettikleri illerde sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ve amme kurumlarının yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirdiğini söyledi.

Mardin, Konya, Artvin ve Van’ın peşi sıra Edirne’nin konuşma edildiğini aktaran Işıkhan, “Görüşmelerimizde çözülemeyen sorunları belirlemeye çalıştık. Bu veriler bizim amacıyla haddinden fazla oylumlu, bunları sosyal politikalar stratejisine dönüştürüyoruz ve rastgele ile ilişkin ifade tutuyoruz.” dedi.

Işıkhan, İzmir ve Hatay’daki görüşmelerin ardından devletin sonuç 20 yılda ortaya koyduğu içtimai politikaların özetinin saha aldığı ayrımsız mektup çıkaracaklarını dile getirdi.

Betik kasımda çıkacak

Kitabı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile hazırlayacaklarını belirten Işıkhan, şöyle bitmeme etti:

“Bu kitapta bakir yüzyılın sosyal politikaları olacak. Aileden tutun bala, mânialı, yaşlı, dezavantajlı gruplar, sakat hükümlülere müteveccih politikaların özeti düz alacak. Kitabımızı teşrinisani ayının ortasında çıkarmayı düşünüyoruz. 2023 vizyonuna müteveccih ihtiyaçlarımız nedir, gelecekte ne risklerle karşılaşacağız. Söz Gelişi dezavantajlı gruplar içerisinde tabiiyet haddinden fazla kebir konu haline gelmeye başladı. Bir Tane ebeveynli aileler, uygulayım bilimi bağımlılığı gibi mesail bizim gelecekte karşılaşabileceğimiz risklerin belirlenmesi noktasında da böyle tıpkı seziş çizdik. Tezkere de böyle toparlayıcı, denk ve kanıt niteliği taşıması açısından bizim çekicilik duyacağımız tıpkısı nişane olacak.”

Prof. Dr. Işıkhan, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu vizyonun kurul için çok yüce olduğunu vurguladı.

“Türkiye Yüzyılı”nda içtimai politikaları henüz ileriye taşıyacaklarını tabir fail Işıkhan, şunları kaydetti:

“Binlerce yıllık kadim bire bir geçmişten geliyoruz ama zenginlik ötesi modern toplumları üstelik geçerek vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, hak hepten, toplumsal adaleti ve eşitliği sağlayacak şekilde politikalar üretiyoruz. Vatandaşımızın değişen, gelişen ihtiyaç duyduğu sorunları tığ fasletmek zorundayız. Daha çağcıl tıpkı düzeye vurmak için cümle garaz vatandaşımızın hayat kalitesini tıpkısı eğin noktaya öğütmek.”

Share: