Türkiye’de düzenlenecek MXGP finalinin lansman filmi yayımlandı

Acun Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 3-4 Eylül’de Türkiye’de düzenlenecek finalinin lansman filmi yayımlandı.

Organizasyondan yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’üstelik gerçekleştirilecek yarışın lansman filminin 180 ülkeye ulaştırılarak, Türkiye’nin uluslararası alanda ‘Turkey’ namına ‘Türkiye’ şeklindeki markalaşma çalışmalarına balaban ulama sağlayacağı belirtildi.

Afyon Motorsporları Merkezi’nde tevhit edilecek yarışın bu yıl Türkiye yerine uluslararası bire bir meram üstleneceğinin vurgulandığı açıklamada, “Organizasyon, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan ve Türkiye’nin ecnebi dillerde ‘Turkey’ adına ‘Türkiye’ ismiyle kullanımında önemli benzeri aracılık yapacak. Yarışlar, ‘MXGP of Türkiye’ markasıyla iki çağ süresince 6 kıtada ve 180 ülkede 3,5 bilyon gizil izleyiciye ulaşacak. Mavera yandan yayınlar eliyle ülkeye tanıtım ve hesaplı yardım 300 milyon avroyu aşıyor.” ifadeleri kullanıldı.

‘Mevki Card’ kendisine adlandırılan tanıtım filminde Frig Vadisi, Emre Gölü ve Afyonkarahisar Kalesi kabilinden bölgenin tarihi ile kültürel içeriklerinden oluşan görüntülerin düz aldığı belirtilerek, şu bilgiler paylaşıldı:

“Post Card, MXGP of Türkiye etabının yayını sırasında aralarında Eurosport, FoxSports, CBS Sports, RAI, SRG SSR, Sport TV, Stan Sport, Kreator TV, AXP, NOS TV, Movistar, Teledporte üzere mütehammil haddinden fazla yayımcı aracılığıyla izleyicilerle buluşacak. Görüntüler eşliğinde İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Arabi, Frenkçe ve Almanca kabil 20’ye mümasil dilde Afyonkarahisar, Türkiye markası ve bölgenin turistik bölgeleri bir zaman süresince izleyicilere aktarılacak. İki günce organize süresince Türkiye’nin medyada kayran ahiz süresi, 300 milyon avronun üstünde aynı tanıtıma muadil. Ayrıca aranjman nedeniyle sürücüler ve mızıka görevlileri, takım taraftarları ve Uluslararası Motosiklet Federasyonu yöneticilerinden oluşan binlerce şahsiyet kafilede bölgedeki ekonomik hareketliliğe şişman katkı sağlayacak. Yarışlara sülale sahipliği yapacak Afyon Motorsporları Merkezi çevresindeki ve kent merkezindeki oteller yüzde yüz doluluk oranına ulaşırken, katılımcılar yapılanma alanında 50’ye mümasil karavan ve 100’e mail birlikte çadırda dahi konaklayacak.”Share: