Ülke Partisi’nden CHP’li kavil belediyesine: “Tarihi rekora imza kovmak üzeresiniz”

Memleket Partisi Kırşehir Teşkilatı; 3. yılına giren belediyeyi kaba dille uyardı. İl Başkanı Gülay Baltalık, CHP’li belediyenin şehrin noksan noksan ve ivedili yatırıma ihtiyaç mahsus alanlarını görmezden geldikleri amacıyla tarihi rekora imza kovmak için olduğunu söyledi.

İl Başkanı Baltalık; “Kırşehir’bile 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sürecinde ar-ge çalışmalarını vatandaşa proje diye anlatan CHP’li geçim belediyesi geçen 3 almanak süreçte kamuoyunda değer zedelenmesi birlikte şehre ek ayar sunacak ayrımsız proje yapılmaması ile da tarihi bire bir rekora imza alaşağı etmek için. Aşıkpaşa Beğeni Parkının peş kısmına yapılan dağ bayır-köy ünlü yapıyı ara sıra ulusal kanallarda proje adına tanıtıcı yetkililer, şehrin az artmış ve ivedili yatırıma ihtiyaç duyulan alanlarını da görmezden geldiler” dedi. Belediyenin birincil görevlerini proje olarak anlattıklarını nâkil Baltalık; “Kırşehirli ayrımsız vatandaş namına CHP’li ve ortağı İYİ Fırka yönetimini asıl görev olan asfalt ve peyzaj çalışmalarını proje olarak biçim yol gezip anlatmalarını kınıyorum. Bu belediyeciliğin asli görevi zaten. İhtiyacımız olan liyakatten uzak belediyemizin kudretli kişilerin ellerine konfirmasyon edilerek şehirde istihdam sağlayacak kırıcı projelere imza atmalarını çıkarmak olmalıdır” diye niteleyerek konuştu.

“Siz yol açın, kent için nezaret gereğini yapsın”

Kırşehir’dahi, üç dönemdir söylenen fakat bir çeşit gerçekleştirilemeyen ‘Esnaf Eğitim Merkezi’ ile ait belediyenin sefer açmasını anlatan İl Başkanı Baltalık açıklamasında; “Şayet bilmiyor iseniz ben teklif sunayım sayın komutan. 3 dönemdir yılan hikayesine dönen bozuk adıyla ‘esnaf sarayı’ bakir adıyla ‘esnaf eğitim merkezi’ kurulmasının yolunu açın, Ticaret Bakanlığı da gereğini yapsın. İnanıyorum kim bu tarz Ahi şehrinde muvaffakiyetli esnafların bile yetişmesine katkı sunacak. Iktisadi krizin bu kadar derin yaşandığı süreçte iktidara payelik yapmayın, gereğini yapın. Kırşehir halkının umutlarını söndürdünüz. Sakim artan işleri bitirin ki vatandaş ve esnaf abat zaman alsın. Kışın karları temizleyemeyen ve insanları beyaz zehir örtüye sıra çıkana dek mahkum eden siz inikat belediyesi yöneticileri, bölüt hangi derece toplumsal belediyecilik anlayışında olduğunuzu bile gösterdiniz. Bizler uyarıyoruz, ahit sizin üzere daralıyor” ifadelerini kullandı. – KIRŞEHİRShare: