Vali Aksoy, depremzede çocuklara maneviyat oldu

Adıyaman’birlikte depreme maruz artan vatandaşlar Entelektüel’birlikte mihman edilirken, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Nazilli ilçesinde kâin öğrenci yurtlarını müzakere ederek depremzede aileler ile görüştü, torunlar ile yakından ilgilenerek moral oldu.

Kahramanmaraş Depremi’nin yaraları sarılmaya çalışılırken, Işıklı’bile misafir edilen Adıyamanlı depremzedeler Aydınlık Valiliği koordinesinde toprak genelinde bulunan değişik yurtlarda ve amme kurumlarının misafirhanelerine yerleştirildi. Bu çerçevede mülk genelindeki mikro ziyaretlerine devam eden Aydınlık Valisi Hüseyin Aksoy ise depremzedeler ile görüşerek taleplerini dinledi. Son yerine Nazilli ilçesi İsabeyli Mahallesi’nde mevcut Gevherhan Şehriyâr Yurdu ile ilçe merkezindeki Hacı Mustafa Efendizade Yurdu’nu konuşma fail Vali Aksoy, depremzede ailelere ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Gerçekleştirilen ziyarette depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında titizlikle çalışıldığını anlatım eden Vali Aksoy, depremzede çocuklarla de yakından ilgilenerek moral oldu.

Konu ile ilgili Münevver Valiliği’nden yapılan açıklamada “Valimiz Hüseyin Aksoy, hareket bölgesinden gelen ve Nazilli İsabeyli Gevherhan Şehriyâr Yurdu ile Nazilli Hacı Mustafa Efendizade Yurdu’na yerleşen misafirlerimizi ülfet ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu” ifadeleri düz aldı. – AYDIN

Share: