VAN DEPREMİNDE EŞİ İLE ÇOCUĞUNU KAYBEDEN TAKSİ ŞOFÖRÜ, DEPREMZEDELERİ ÜCRETSİZ TAŞIYOR

VAN depreminde eşi ile çocuğunu kaybeden göçüm şoförü Veysel Gözüaçık (46), Kahramanmaraş merkezli depremlerden kurtulup, Erciş’e gelen depremzedeleri ara bulucu ile ücretsiz taşıyor. 20 yıldır ilçede göçüm şoförlüğü eden Gözüaçık, Bir üzüntüyü ego de yaşadım. Erciş’e gelen depremzede arkadaşlarıma kent içi nereye giderlerse, ücretsiz göçüm hizmeti sunuyorum dedi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra arama- istirdat çalışmaları sürerken, aynı yandan birlikte evleri yıkılan depremzedeler çeşitli illere gönderilip, otel, familya ve yurtlara yerleştiriliyor. Depremde 6 yakınını kaybeden, eşi, 4 çocuğu ve 5 yakını ile son anda kurtulan Sebahattin Sağbal (45) da Van’ın Erciş ilçesine geldi. Sağbal ile ailesine yardım eli ise tekrar bire bir depremzededen geldi. Van’birlikte 23 Ilk Teşrin 2011’bile meydana mevrut 7.2 büyüklüğündeki depremde eşi Fatma ile kızı Nur’u kaybeden, oğlu Nurullah (23) ile yaşamına bitmeme eden taksi şoförü Veysel Gözüaçık, depremzedelerin geldiğini duyunca otogara gitti. Elan önce sarsıntı acısını yaşayan Gözüaçık, aileyi taksisi ile ücretsiz namına yurda taşıdı.

‘DEPREMZEDELERİN ACISINI BILDIRME İYİ BEN ANLIYORUM’

20 yıldır ilçede taksi şoförlüğü özne Veysel Gözüaçık, Depremde haddinden fazla sayıda vatandaşımızı kaybettik. Benzeri üzüntüyü ego bile yaşadım. Erciş’e mevrut depremzede arkadaşlarıma kent içi nereye giderlerse, ücretsiz göçüm hizmeti sunuyorum. Depremde yakınlarını kaybedenlerin üzüntüsünü sunu iyi ego anlıyorum. Kahramanmaraşlı Sebahattin Sağbal ve yakınlarını, Kredini Yurtlar Kurumu (KYK) ücretsiz bıraktım. Cenabıhak, yardımcıları olsun. Depremde hayatını kaybedenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum. dedi.

‘DEPREMDE 6 YAKINIMI KAYBETTİM’

9 nefis ailesi ile KYK yurduna yerleşen Sebahattin Sağbal ise Yaşadığımız çatı 9 katlıydı; ikinci katında oturuyorduk. Yer Sarsıntısı sırasında kendimizi can havli ile dışarı attık. Oturduğumuz çatı, depremde iri hasar gördü. Depremde 6 yakınımı kaybettim. Tanrı hepsine yağmur eylesin. Erciş’te tıpkı taksici arkadaşımızın depremzedelere ücretsiz bakım verdiğini duyduk. Van depreminde eşini ve çocuğunu kaybetmiş. Kendisi bizi bekliyordu. Bizi alıp, yerleşeceğimiz yurda götürdü. Ayrıca çarşıda işlerimiz olduğunda gelip alıyor. Namına çokça teşekkür ediyorum. Burada Cesaret Yurtlar Kurumu’nda kalıyoruz. Allah, devletimize bozulma vermesin diye niteleyerek konuştu.

Share: