Van Mebus Abdulahad Arvas: “Allah’ın izniyle bu zorlukları hep bu arada aşacağız”

Van Mebus Abdulahad Arvas: ” Tanrı’ın izniyle bu zorlukları bütün beraber aşacağız”

Mebus Arvas, KYK yurtlarına yerleştirilen depremzedelerle tıpkısı araya geldi

VAN – DOĞRU Parti Van Saylav Abdulahad Arvas, Erciş ilçesindeki KYK yurtlarına yerleştirilen depremzedelerle bir araya gelerek ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak taleplerini dinledi.

Saylav Arvas ile Erciş Kaymakamı ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu ile KYK yurtlarına yerleştirilen depremzedelerle ayrımsız araya geldi. ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulunarak taleplerini dinlediği depremzedelere yemek dahi dağıtan Arvas ve Mehmetbeyoğlu, benzeri araya geldiği çocuklara bile tezkere ve oyuncak dağıttı.

Daha sonra arkalama çokluk merkezine geçip burada da incelemelerde kâin Milletvekili Arvas, Kaymakam Mehmetbeyoğlu’ndan bilgi aldı. Erciş Kaymakamı Mehmetbeyoğlu, toplamda 41 tır gereç gönderdiklerini anlatım ederek, “İnsanlarımız üç ayrı noktada yoğun tıpkı mesai yaptı. Hamdolsun bu milletin birliği, asrın felaketiyle şüphesiz başa hayat üzerine mücadele ettiğinin ve 85 milyon milletin tek canevi olduğunun göstergesi Erciş’te yaşanmıştır. Ego sizin huzurunuzda umum Ercişli hemşehrilerime teşekkür emreylemek istiyorum” dedi.

Mebus Arvas bile, depremde bir nice şehrin etkilendiğini söyleyerek, “10 ilimiz etkilendi. İnsanlarımızın acısını gidermek amacıyla milletimiz özveriyle tıpkı şekilde deprem bölgelerine akın etti. 110 milletvekilimiz illere dağıldık. Coşkunluk yerinden geçmiş akşam geldik. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bekçi bakanlıklar ve eş güdüm merkezleri kuruldu. AFAD’ımız, jandarmamız, askerlerimiz, polislerimiz, sivil cemiyet örgütlerimiz dizge fedakar bire bir şekilde yardıma koştular. Bu konuda Van halkına teşekkürname ediyorum. 2 depremi yaşamış halkımıza gösterdikleri fedakarlıktan belde teşekkürname ederim. Filhakika mehabet ulus kaynaşması burada en iyice şekilde ortaya konuldu” dedi.

Türkiye’nin zihayat benzeri büyüklük olduğunu da dile getiren Arvas, “Allah’a hamdolsun devletimiz milletinin yanındadır. Ebedî Uyku edenlere Cenabıhak rahmet etsin. Kalanlara Tanrı ivedili şifalar ve sabırlar versin. Bugün Erciş’te müzaheret cem merkezindeyiz. Burada çetin tıpkı şekilde yardım toplanıyor. Sivil toplum örgütlerimiz, kaymakamlarımız, teşkilatlarımız bütünü buralarda milletine muavenet etmek amacıyla seferber oluyorlar. Bilcümle hareket makinelerimizin çabucacık acilen çoğu Malatya ve ayrıksı illerimize gönderilmiş. Koordinasyon merkezleri fena hâlde çalışıyor. Biz bunu biliyoruz kim bu felaketleri bile aşacağız. Cenabıhak’ın izniyle bu zorlukları bilcümle beraber aşacağız” diye konuştu.

Share: