Van’a getirilen depremzede çocuğa mevlit günü sürprizi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’ten ailesiyle Van’a mevrut 13 yaşındaki Asmin Sertkal üzere sürpriz veladet günü kutlaması yapıldı.

“Asrın felaketi”nde evleri hasar gören 170 aile, Van Valiliği koordinasyonunda Edremit ilçesindeki Uygulama Oteli’ne yerleştirildi.

Edremit Belediyesi de hem Aplikasyon Oteli’ne hem dahi ilçedeki evlerde misafir edilen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla say başlattı.

Bu kapsamda oteldeki ailelere bindi veren şehremaneti ekipleri, dallar için birlikte baziçe oynayıp eğlenebilecekleri alanlar oluşturdu.

YANLIŞSIZ Öğür Van Mebus Abdulahat Arvas, Edremit Kaymakamı Yücel Yiğitlik ve Şehremini İsmail Iş, oteldeki ailelerle görüştü, oyun alanındaki çocuklarla aynı araya geldi.

Belediye Reisi Iş, depremlerin arkası sıra Van’a gelen ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çabalama gösterdiklerini söyledi.

Ekiplerin ailelerle iletişim halinde olduğunu aktaran Mücahede, “Uray yerine oteldeki çocukların eğlenebileceği bire bir düzlem tesis etmek istedik. İnşallah bu boğunuk dönemi bağlantı ve beraberlik ortamında atlatacağız. Rabbim ülkemizi iri belalardan ve sıkıntılardan korusun. İlimize gelen afetzede hemşehrilerimize geçmiş olsun diyorum.” diye konuştu.

Depremzede çocuğa veladet günü sürprizi

Ailesiyle Gaziantep’ten Van’a mevrut 13 yaşındaki Asmin Sertkal’a, mihman edildiği Aplikasyon Oteli’nde doğum günü sürprizi yapıldı.

Uray görevlileri yoluyla Sertkal ve gayrı torunlar üzere hazırlanan yaş pastalar otele getirildi. Burada Saylav Arvas, Kaymakam Fazilet ve Şehremini Çalışma, özge çocuklarla birlikte gato keserek Sertkal’ın veladet gününü kutladı.

Büyük mutluluk aktif Sertkal, “İlk sefer evimden uzakta mevlit günü kutladım. Daha geçmiş akrabalarımla kutluyordum. Bu misil apayrı yerde bambaşka insanlarla beraber kutladım. Herkese teşekkürname ederim.” dedi.

Share: