Van’da bunaltıcı kar yağışı etkin oluyor

Van’bile ağır sıklet kar yağışı hareketli oluyor

VAN – Van’da akşam saatlerinde etkin olan bati kar yağışı hayatı hırçın etkiledi.

Van’de mufassal ayrımsız aradan sonradan hareketli olan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Son günlerde sezon normallerinin altında seyreden soğuklar, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı güdük sürede site merkezini beyaza bürürken, hele araçlar ilerlemekte tahakküm anlar yaşadı.

Nahiye genelinde havanın modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, gün ortası saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı olmasının beklendiğini rapor eden Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, kar yağışının Van il merkezi ve gün doğusu ilçelerinde akşam ezanı saatleri itibariyle etkisini arttırarak bitmeme edeceğinin durum edildiğini kaydetti. Meteoroloji, tün saatlerinde buzlanma ve külot olayıyla birlikte saha meydan sis ve inç hadisesi üzerine de uyarıda bulundu.

Kar yağışının bu yıl geç yağdığını anlatım fail vatandaşlar, yağan kar yağışının gani olduğunu söylediler. Kar yağışının geç amma mebzul yağdığını belirten Mehmet Emin Kayer isimli vatandaş, “Beklediğimiz buydu amma depremden ekolojik ortam mevsimli mevsimsiz mı oldu. Yeni zelzele bölgesinden geliyorum. Sarsıntı bölgesi için bu kar yağışı kontra, fakat bölgemiz üzere olumlu oldu. Tabi ki kar, memleketimiz amacıyla, geleceğimiz için pir” dedi.

(ATL-MSA-Y)

Share: