Van’da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum SELIM Parti’ye Gençlik Buluşması” düzenlendi

Van’da DOĞRU Tümen Bilgisizlik Kolları aracılığıyla “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye Gençlik Buluşması” düzenlendi.

Edremit ilçesindeki Gebze Akarsu Sporları Merkezi’nde planlı etkinliğe katılan AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Erkan Kandemir, SELIM Tümen’nin bölgenin, barışın, birliğin ve beraberliğin partisi olduğunu söyledi.

Van’a ve gençlerine güvendiklerini belirten Kandemir, Türkiye’nin sunma gailesiz, yer güçlü, heyecanı yer faziletkâr illerinden birinin Van olduğunu belirtti.

Seçimlerde ilk defa düşünce kullanacaklara seslenen Kandemir, şöyle konuştu:

“İlk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan’a, DÜRÜST Fırka’ye vermeye amade mısınız? Aramıza kargaşa tohumları ekmeye, barışı bozmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inat 2023’te Tayyip Erdoğan’a, DOĞRU Öğür’ye ehil çıkmaya hazır mısınız? İşte Van. Sizleri tebrik kartı ediyorum. Programımızın iyi olmasını diliyorum. Mücahede veren, gayret gösteren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum kim Van, Recep Tayyip Erdoğan’a gine cemaat çıkma. ‘Acaba SELIM Öğür bölgede hangi yapacak? Van’de ne olacak’ diyenler tanık olsunlar, görsünler kim toyluk burada. YANLIŞSIZ Öğür gençlerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Türklerin partisi. Van yaktığı bu meni fişeği ile mecmu Türkiye’ye eş olacak.”

Curcuna havasındaki etkinliğin birliğin, beraberliğin, gönlünde sulh olanların, aklında, zihninde muadele olanların nişanesi olacağını vurgulayan Kandemir, “2023’te YANLIŞSIZ Parti sandıktan birinci parti adına çıkacak, Cumhurbaşkanımız bile Türkiye yüzyılının lideri olacak.” dedi.

“Akıllıca bir aksiyon yaptığımı zaman kesin benzeri şekilde görebiliyorum”

DÜRÜST Öğür Genel Merkez Cahillik Kolları Başkanı Eyyüp Değer İnan üstelik “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DÜRÜST Tümen”ye programının üçüncüsünü Van’de gerçekleştirdiklerini belirtti.

Van’bile 2023’te terörün değil, iyicene benzeri enerjinin, güzelce gençliğin haykırışının yükseleceğini kaydeden İnan, “Bunu sürekli olarak hissedeceğiz. Van’dahi bugün gençler tıpkısı ses veriyor. ‘Vanlı gençlerin partisi, Kürtlerin partisi YANLIŞSIZ Parti, Kürtlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diyor. Bunu bire bir Kürt kardeşiniz namına söylüyorum. Yıllar önce ilk defa düşünce kullanacağımda çokça heyecanlıydım. Hem memleketimiz hem da milletimiz amacıyla geçmiş oyumu DÜRÜST Öğür’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. 11 yıl bilahare hangi kadar akla yatkın tıpkı iş yaptığımı bugün net bire bir şekilde görebiliyorum.” diyerek konuştu.

Gençlerle umum ele vererek, sosyal hayata yeni ayrımsız coşku getirdiklerini anlatan İnan, şehirlerde ve yaylalarda nazik bir huzurun bilge olduğunu vurguladı.

“Terör bitti”

Çocukların daha çok okula gittiğini, derslerine çalıştığını, mühendis, doktor, yazılımcı olduklarını anlatım fail İnan, şunları söyledi:

“Olur bu detaylı sürede tığ ne kaybettik? Duygusal kaybettik. Kırk sene boyunca hayat kaybettik, şehitler verdik. İnsanlarımız, gençlerimiz o mağaralarda heder olup gittiler. Serencam hangi oldu? Yıldırı bitti. Haliyle bitecekti. Şimdi o zihniyetin ağzında şişman laflar var. Onlara Vanlı gençlerle gelişigüzel şurası sormak geçişsiz. Buraya ne hizmeti getirdiniz? Buraya geçim mu getirdiniz? Gençlerin hayatına katkıda mı bulundunuz? Eğitim mi, ati mi, hisse senedi mi önerdiniz? Önerdikleri çabucak mağaralarda terörist çoğaltmak oldu. İşte gördünüz. Yıllarca belediye başkanlığı yaptılar. Şu ortamı Vanlı gençlere yerinde gördüler mi? Hepiniz bu şehirde yaşadınız. Van’ı, Diyarbakır’ı, Hakkari’yi Şanlıurfa’yı Ağrı’yı hizmetle buluşturdular mı? Şehrin gençlerine, eğitimler amacıyla eskimemiş fırsatlar sundular mı? Yararlı. Evvel Hakkari’deydim, alelacayip ayrımsız galeyan vardı. Ağrı’da muadele ortamı var. Hakkari’den Van’a gece üç buçukta geldim. Büyük tıpkısı hamaset ve huzurla geldim. Mukaddema bu var mıydı? Yoktu. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Hakkari’ye havalimanı yapacağımız antlaşma kamu 98 yol saldırdılar. ‘Yapamazsınız’ dediler çünkü bu bölgeye havalimanı, kat ve köprüyü reva görmediler. Demin birileri ‘niye defa, havalimanı yaptınız?’ diyor. Buranın gençleri için ve istihdamı için yaptık.”

“Vanlı gençler Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe yürüyecek”

“Bu zamana kadar şurası söyledik. Ayrımsız siyasi parti, terör yardakçısı, terörün uzantısı dedik. O tümen HDP’ydi?” diyen İnan, şunları kaydetti:

“Bugün bundan sonra Türkiye’de terörün uzantısı ikinci parti var. O birlikte Cumhuriyet Altını Halk Partisidir. Mersin’birlikte martir olan Sedat Gezer’i rahmetle anıyoruz. Ruhu cıvıl cıvıl olsun. Onu martir fail adi teröristler hangi partinin raporunda imdi? Cumhuriyet Altını Umum Partisinin raporunda çıktı. Zaman yıldırı örgütü referansıyla konuşuyorlar. Türkiye’da imdi iki tümen terörün uzantısıdır. Biri HDP diğeri ise CHP’nin ta kendisidir. Bu nedenle tığ burada 2023 Türkiye’sine açık tıpkı cevap veriyoruz. Diyoruz kim Van’dahi gençler elan aşkın teknolojiyle, daha aşkın toplumsal aktiviteyle, elan fazla kariyer merkezleriyle buluşacak. Vanlı gençler Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe, 2053 ve 2071’e yürüyecek. Van’a bildirme candan duygularımızla geldik. Sizlere şurası şavullamak istiyorum. Van’dan anca bir patırtılı verin kim İzmir’da yankılansın. 2023’te gençlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden komutan yapmaya var mıyız? Gençlerin partisi YANLIŞSIZ Tümen’yi baştan kudret yapmaya var mıyız? İlk oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Konuşmaların ardından DJ Emre Kınay görüntü aldı, gençler halay çekti.

Programa, YANLIŞSIZ Parti Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Reisicumhur Başdanışmanı Gülşen Orhan, DÜRÜST Öğür MKYK Üyesi Senet Kayatürk, AK Tümen Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve ilçe belediye başkanları dahi katıldı.Share: