VAN’DAN GİDEN EKİP, MALATYA’DA KONTEYNER SITE KURMA ÇALIŞMALARINA KATILIYOR

VAN’dan depremin yıkıma hastalık olduğu illerden Malatya’ya giden ekipler, başta kontrol kurtarma çalışmaları kalkmak amacıyla birçok noktada görev alırken, şimdi üstelik depremden etkilenen vatandaşların barınması için konteyner site kurma çalışmalarına katıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kentlerden Malatya’ya, Van’dan giden ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Van Valisi Ozan Balcı koordinasyonunda Malatya’nın rastgele noktasında depremin yaralarının sarılması üzere müteharrik ekipler, önce etapta kurdukları çadırların arkası sıra 2 bin konteynerden oluşan konteyner şehir kuruyor. Ilbay Balcı, altyapı, elektrik ve akarsu bağlantılarının Van Akarsu Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) eliyle balaban bir aceleten sürdürüldüğü teşekkül aşamasındaki taşımalık kentte incelemelerde bulundu. Ilbay Şair Balcı, iri benzeri azimle müteharrik ekiplere teşekkürname ederek, çalışmaların güdük sürede tamamlanarak vatandaşların konteynerlere yerleştirileceğini söyledi.

Ekipler ayrıca, Van Valiliği koordinasyonunda deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarda şehrin engel gören akarsu ve lağım döşemi altyapısını da onarıyor. VASKİ ekipleri öncelikle depremden etkilenen vatandaşlar için kurulan deri kentler ve bakım veren binaların altyapısını onarırken, tankerle akarsu taşıma, tazyik aracı ve depresyon tahammül çalışmalarına da destek veriyor.

Share: