VAN’DAN GİDEN EKİP, MALATYA’DA KONTEYNER SITE KURMA ÇALIŞMALARINA KATILIYOR

VAN’dan depremin yıkıma neden olduğu illerden Malatya’ya revan ekipler, özellikle taharri istirdat çalışmaları doğmak amacıyla bir nice noktada fariza alırken, demin dahi depremden etkilenen vatandaşların barınması için taşımalık site ihdas çalışmalarına katıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen kentlerden Malatya’ya, Van’dan revan ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Van Valisi Ozan Balcı koordinasyonunda Malatya’nın her noktasında depremin yaralarının sarılması amacıyla etkin ekipler, önceki etapta kurdukları çadırların ardından 2 bin konteynerden oluşan taşımalık site kuruyor. Vali Balcı, enfrastrüktür, neşelilik ve akarsu bağlantılarının Van Akarsu Lağım Döşemi İdaresi (VASKİ) aracılığıyla iri ayrımsız aceleten sürdürüldüğü kurulma aşamasındaki konteyner kentte incelemelerde bulundu. Vali Ozan Balcı, balaban tıpkı azimle etkin ekiplere teşekkür ederek, çalışmaların bodur sürede tamamlanarak vatandaşların konteynerlere yerleştirileceğini söyledi.

Ekipler ayrıca, Van Valiliği koordinasyonunda sarsıntı bölgesinde ölçülü çalışmalarda şehrin beis gören akarsu ve kanalizasyon altyapısını üstelik onarıyor. VASKİ ekipleri öncelikle depremden etkilenen vatandaşlar için kurulan çadır kentler ve bakım veren binaların altyapısını onarırken, tankerle su taşıma, basınç ara bulucu ve çökme kaldırma çalışmalarına de destek veriyor.

Share: