VEKIL KASAPOĞLU TÜRKİYE, TÜVANA ODAKLI HİZMET SİYASETİNİ YUKARILARA TAŞIYOR

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı ve Kınık Belediyesi protokolü ile 2019 yılında inşaatına başlanan Kınık Bilgisizlik Merkezi, Bilgisizlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun katıldığı törenle hizmete girdi. Gençleri, çocukları spor ve sanatla buluşturan merkezin açılışında İzmir Valisi Ağır Hak Köşger, AK Parti İl Başkanı Asalet Mualla Daim, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sınırlanmış Doğruer, Bergama Şehremini Melik Koştu, öğrenciler, sporcular ve aileleri de amade bulundu. 9 bin 300 metrekare alanda kurulan merkezde, alan topu kortları, basket, voleybol salonu, halı sahalar, çalgı, suret, robotik kodlama atölyeleri ve pusula kafe yer alıyor.

Açılışta mütekellim Icra Vekili Kasapoğlu, İzmir’in mecmu ilçelerinde gençliğe dayalı kip haddinden fazla çalışmaları olduklarını belirterek, Bu bakım yolunu alay malay yürüyoruz. Bizler hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çıktığımız bu yolda 21 yıldan beri ülkemizin rastgele yerinde benzeri adım istikbal gitme felsefesiyle ürettik, im ortaya koyduk ve bundan sonra üstelik muazzez milletimiz amacıyla, 85 milyonun beher ferdi için, bu sunturlu gençlerimiz üzere fasılasız, yorulmadan koşmaya bitmeme edeceğiz. Sabahleyin saatlerinde Iye Üniversitesi’nde 2 bin kişilik Zübeyde Bayan Yurdu’nun incelemesini yaptık. İnşallah haftaya açılacak. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Ankara’dahi 105 eskimemiş yurdun açılışı yaptı. Urla’de elverişsiz inşaatlarımızı denetledik. Hamdolsun onlar de hızlı bire bir şekilde ilerliyor. İnşallah onları birlikte ekim kocaoğlan içerisinde öğrencilerimizle buluşturacağız. Dünyanın evvel ve bir tane örneği olan Türkiye’nin yurtlarını 850 bin kapasitesiyle 800’den fazla yurduyla ve bu yıl ilk fazdaki yüzdelik 80 ığrıp oranıyla kırdığımız rekorlarla, bakir rekorlara, bakir hedeflere akıllıcasına sizlerin desteğiyle milletimizden aldığımız güçle ilerletmeye, geliştirmeye, büyütmeye bitmeme edeceğiz dedi.

‘418’İNCİ GENÇLİK MERKEZİ’

Türkiye genelinde 418’inci toyluk merkezini hizmete açtıklarını belirten Vekil Kasapoğlu, gençlere okşayıcı olması dileğinde bulundu. ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinin Kınık’ta devam ettiğini dile getiren Icra Vekili Kasapoğlu, Bu yaz 600 gencimiz Kınık’ta kurslara katıldı. Yüzme sanmak talip herkese yüzmeyi öğretmeye devam edeceğiz. Ego bu projeye katılan yekpare gençlerimizi ve ailelerini kutlama ediyorum. Kınık’ın alp, kabadayı, aktif gençleriyle gelgel duyuyorum. Türkiye aynı spor devrimi gerçekleştirdi. Herhangi Bir dönem dünyanın farklı ülkesinden madalya haberiyle hepimiz mutlu oluyoruz. Rastgele branştan madalya haberleri geliyor. Türkiye’nin gençleri bu yolu hareketli ayrımsız şekilde yürümeye devam ediyorlar. İstiklal Marşımız, kamer-zahir bayrağımız tam dünyada duyurulmaya, dalgalanmaya devam ediyor. Çıtamızı gelişigüzel sabık bölüm yükseltmeye devam edeceğiz. Bu ülkenin beherglas evladına güveniyoruz ve Spor Bakanlığı olarak tam imkanlarımızla yanınızdayız ifadesini kullandı.

‘GENÇLERİMİZ İÇİN MECMU ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ’

Son 2 yılda İzmir’e 8 bilgisizlik merkezi kazandırdıklarını kaydeden Vekil Kasapoğlu sözlerini şöyle sürdürdü İnşallah Karşıyaka’daki merkezimizi bile teşrinievvel ayında, Cumhuriyet Altını Bayramı’nda gençliğimize kazandıracağız. Türkiye can kendisine Avrupa’nın bildirme güre ülkesi, dünyanın yeryüzü genç ülkelerinden benzeri tanesi. Biz 21 yıldan beri gençlerin ihtiyacı neyse, talepleri neyse yanlarında olduk ve imdi de gençler az daha tığ yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz. Onların temas çeşit ihtiyacına karşılık atfetmek amacıyla seçkin makule imkanı seferber etmeye el birliğiyle, kilolu birliğiyle devam edeceğiz. Pekâlâ bugüne kadar gençlerimiz için kamu engelleri kaldırdıysak bundan sonra de parçalanmamış engelleri kaldırmaya bitmeme edeceğiz. Bu güzelce tesisler bu ülkenin gençleri için, Kınık’ın sunturlu evlatları üzere okşayıcı olsun. Bu sunturlu nişane amacıyla ilkin emeği olan emekçi kardeşlerime, altın say arkadaşlarıma, fahri dinç kardeşlerime hele teşekkür ediyorum. Altın valimize, kaymakamımıza, il başkanımıza teşekkürname ediyorum. Bu umutları büyütme, bu sevinçleri paylaşma önünde nice buluşmalar gerçekleştireceğiz.

KURDELEYİ GENÇLERLE BİRLİKTE KESTİ

Bakan Kasapoğlu, Kınık Toyluk Merkezi’nin küşat kurdelesini gençlerle gelişigüzel kesti. Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamına yüzme öğrenen çocuklara belgelerini veren Kasapoğlu, Kınık’a yapılacak nısıf olimpik yüzme havuzunun projesinin onaylandığı müjdesini verdi. Kasapoğlu, cahillik merkezini gezerken gençlerin eserlerini inceleyip saz dinletisine katıldı. Organizasyon çıkışında Kınıklıların çay bahçesinde öz içmece davetini bile vurdumduymaz çevirmeyen Nazır Kasapoğlu, vatandaşlarla ışık çektirdi. Bergama’bile bile temaslarda bulunarak inşaatı süren mektepli yurdunu inceleyici Nazır Kasapoğlu, Dikili ve Aliağa ilçelerinde bile temaslarda bulunacak.Share: