Vekil Kurum’dan içtimai ev projesi karşı, “Destekleyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na karşılık: İsteseniz birlikte istemeseniz dahi bu konutları yapacağız

Cumhuriyet tarihinin en balaban toplumsal göz projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Milyonların merakla beklediği projenin detayları Reisicumhur Erdoğan paylaşmış ve 14 Eylül’de başlayan başvurular güdük sürede 2 milyonu aşmıştı.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise içtimai göz projesiyle ait toplumsal medya hesabından yaptığı yıpranmamış paylaşımda “Serencam dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha bir nice ildeki ihaleleri fesih oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen da ego birlikte biliyoruz bu sosyal ev projesiyle amacını Erdoğan. Amma ben bu işin kudretli olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza tıpkısı projeye ihtiyacı var, siyasiler namına, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Gine ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Tıpkı kepazelik daha yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY EKSIKSIZLIK PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SORUN DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen tekrar git, iletişim araçları görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye alın çıktı’ haberi yaptır, sevgili değil. Kâfi ki bu iş olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN YANIT GECİKMEDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Gelgel, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi”hangi ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşıma ait, “Hangi Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme büyük göz projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz dahi bu konutları yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“SİZ İSTESENİZ DA İSTEMESENİZ DA YAPACAĞIZ”

Gurur, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz yumruk. Ne Cumhuriyet tarihinin en şişman hane projesini alarga destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz birlikte istemeseniz birlikte bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın izniyle teşrinievvel kocaoğlan bakımından atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza ödül edecek. Milletimize şimdiden şiddetli, hayırlı olsun.”

KILIÇDAROĞLU, 4 DEVIR ÖNCE BILE PAYLAŞIMLARDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde bile toplumsal basamak projesine ilişkin sosyal iletişim araçları hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Basamak meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş benzeri proje. Yıllardır ayrımsız hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi mal toplamak üzere yapıyorsun bunu. Ego sosyal devletin savunucusu yerine içtimai konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden dirimlik güvencesi ver. Kuintet çeteleri semirttin, temel yok yoksul fukaranın konutu amacıyla garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun kim bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

Ego dahi buradan üstenme ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan güvence vermezsen, bu proje ayrımsız Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları zavallı fukaradan, intihap sürecini akçalanmış ten. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be adam!”Share: