Velet nöbetindeki cet oğluna kavuşamadan kansere yıprak düştü

Diyarbakır’da yıldırı örgütü PKK yoluyla kaçırılan evlatlarına ittihat etmek için HDP İl Başkanlığı binası uğrunda gösteri yapan aileler ortada saha kayran Ekrem Bundan Sonra (55), 7 yıldır hasretini çektiği evladına kavuşamadan kansere yenik düştü.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları eliyle dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası uğrunda oturma eylemi başlatan ailelerin çağa nöbeti bin 139’uncu gününde bitmeme ederken uzun müddet evladının hasretiyle nöbette olan baba Ekrem Çıktı (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladı Erhan Daha Çok’ın hasretinden kansere yakalanmıştı. Birkaç ay evvel tedavi altına alınan ve karaciğer kanserine yakalanan ağababa Imdi, Malatya İnönü Üniversitesi’nde güç bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. Daha Çok, elan bilahare Hatay’a sevk edildi. Hastalığı ağırlaşan Daha Çok, evladına kavuşamadan dün kansere fersude düşerek evinde hayatını kaybetti.

Eşi Aysel Çıktı ile 13 Teşrinisani 2021’de Hatay’dan gelerek eyleme katılan Ekrem Çıktı, oğlunun 2015 yılında Kırıkkale’de aksiyon yerinden eve gittiği tam kaybolduğunu ve bire bir elan kendisinden selen alamadıklarını söyleyip dönmesi için çağrıda bulunmuştu. – DİYARBAKIR

Share: