Vilayet Meydanı’nda düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kutlandı

Eskişehir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü münasebetiyle, Il Meydanı’nda çelenk genişlik ve kutlama töreni düzenlendi.

Vilayet Meydanı’nda gerçekleşen programa; Vali Erol Ayyıldız, Muharip Albeni Kuvveti ve Garnizon Komutanı Orgeneral Nurlu Cemal Kadıoğlu, SELIM Tümen Eskişehir Saylav Harun Karacan, CHP Eskişehir Milletvekilleri Çiğ Vazıh Süllü ve Yengi Çakırözer, MHP Eskişehir Mebus Zorlu Nurullah Azmak ve İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı. Merasim; Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesine ilişkin çelenklerin Atatürk Anıtına sunulması, askeri takım eşliğinde ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesiyle başladı.

Daha sonradan ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kanaat okundu.

Valilik Meydanı’nda gerçekleştirilen törende Çekicilik Uçucu Binbaşı Ahmet Yağlı günün fehva ve önemini tamlayan bir istişare yaptı. Merasim; Sarar Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri Büşra Çallı ve Rümeysa Çınar’ın okudukları türkü sonrası Odunpazarı Umum Terbiye Merkezi el oyunları ekibinin gösterileri ve İl Kurnaz Komutanlığına vabeste Cingöz Komando birliklerinin tüfekli hareketlerle gösterisini sunmasından bilahare F-16 uçaklarımızın törene paydaşlık edenleri selamlamasıyla akıbet buldu.

Kutlamalar, Kanlıpınar Şehitliğinde düzenlenen törenle sonuç buldu. – ESKİŞEHİR

Share: